Las Story

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Opowieść o polskich lasach

21:22, 03.09.2014
Opowieść o polskich lasach „Las Story” to cykl 14 programów ukazujących przyrodę polskich lasów i zafascynowanych nią ludzi. Serię prowadzi para naukowców: dr Sabina Pierużek-Nowak i dr Robert Mysłajek.

„Las Story” to cykl 14 programów ukazujących przyrodę polskich lasów i zafascynowanych nią ludzi. Serię prowadzi para naukowców: dr Sabina Pierużek-Nowak i dr Robert Mysłajek.

„Las Story” już od 6 września w TVP1 (fot. A. Kasprzak)
„Las Story” już od 6 września w TVP1 (fot. A. Kasprzak)

Podziel się:   Więcej
Pracując naukowo, równolegle tropią i obserwują zwierzęta. Mają jednocześnie duże doświadczenie w pracy z kamerą – byli bohaterami kilku dokumentalnych filmów przyrodniczych – polskich i zagranicznych.

Sabina Nowak i Robert Mysłajek mało czasu spędzają przy instytutowych biurkach, a dużo w terenie. To naukowcy traperzy, których praca jest przygodą. Wyruszają w podróż, by pokazać piękno polskich lasów i kryjące się w nich zagadki.

Na swojej drodze spotkają prawdziwych ludzi lasu – oddanych swojej pracy leśników, pasjonatów, którzy sadzą drzewa, dokarmiają zwierzęta, prowadzą reintrodukcje zagrożonych wyginięciem gatunków. Widzowie poznają bliżej ciekawe gatunki zwierząt m.in. wilka, rysia, borsuka, głuszca czy ryjówkę. Narratorzy tropić będą dzikie zwierzęta, podglądać je, fotografować, biwakować na łonie natury. Pokażą jak korzystać z bogactwa lasu, jak spędzać w nim aktywnie i przyjemnie czas.

Program  „Las Story” powstaje dzięki współpracy z Lasami Państwowymi.


Tu podaj tekst alternatywny

„Las Story” w każdą sobotę o 7:00 w TVP1