• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Programy informacyjne i publicystyczne TVP najbardziej wiarygodne

13:50, 16.11.2012
Programy informacyjne i publicystyczne TVP najbardziej wiarygodne Audycje informacyjne i publicystyczne emitowane w Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Info) są najbardziej wiarygodne. Tak wynika z badania „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej w dniach 4 – 10 października br. na liczącej 1007 osób, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Audycje informacyjne i publicystyczne emitowane w Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Info) są najbardziej wiarygodne. Tak wynika z badania „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej w dniach 4 – 10 października br. na liczącej 1007 osób, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

logo
logo

Podziel się:   Więcej
CBOS pytał o wiarygodność TVP, TVN (TVN, TVN 24), Polsatu (Polsat, Polsat News) oraz Telewizji Trwam. Zaufanie do trzech największych nadawców kształtuje się na bardzo zbliżonym poziomie. Programy TVP1, TVP2 i TVP INFO uzyskały jednak najwyższą ocenę wiarygodności – średnią 3,61 w skali od 1 do 5, gdzie 1 oznaczała, że newsy i publicystka nie zasługują na zaufanie, a 5 – są wiarygodne.

Telewizja publiczna uzyskała także najwyższy wskaźnik wiarygodności wśród osób deklarujących średnie i duże zainteresowanie polityką (odpowiednio wskaźniki – 3,75 i 3,33).

Centrum Informacji TVP