• -AA+A

3:1 z Niemcami i polscy siatkarze w finale MŚ!

23:52, 20.09.2014

Podziel się:   Więcej
Polacy zagrają o złoto mistrzostw świata siatkarzy! W półfinale biało-czerwoni wygrali w Katowicach 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21) z Niemcami. W niedzielnym finale zmierzymy się z Brazylią, która w sobotę pokonała Francję. Podczas rozgrywanego w Polsce turnieju nasi siatkarze już raz pokonali Brazylijczyków - 3:2 w III rundzie. Na tych mistrzostwach jesteśmy jedyną drużyną, która wygrała z obecnymi mistrzami świata. Dla Polski to drugi finał MŚ w przeciągu 8 lat. W 2006 roku zdobyliśmy srebrny medal po przegranej 0:3 z Brazylijczykami w finale. Uczestnikami tamtego meczu w Japonii było trzech obecnych kadrowiczów Paweł Zagumny, Michał Winiarski i Mariusz Wlazły. Z kolei w 1974 biało-czerwoni zostali mistrzami globu. W czwartek drużyna Stephane’a Antigi pokonała 3:2 Rosjan, co dało nam awans do półfinału. W sobotę po południu Brazylia pokonała 3:2 Francję. W meczu o III miejsce zmierzą się Francuzi z Niemcami.