• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

<b>„Moc natury. Henry Moore w Polsce”/ Muzeum Narodowe w Krakowie</b>

09:40, 21.02.2019
<b>„Moc natury. Henry Moore w Polsce”/ Muzeum Narodowe w Krakowie</b> <b>21 prac klasyka nowoczesnej rzeźby w czterech miejscach w centrum miasta. W Muzeum Narodowym w Krakowie rozpoczęła się niezwykła wystawa-spacer „Moc natury. Henry Moore w Polsce”. Wstęp wolny!</b><br> <b>Rzeźby pokazywane są w czterech oddziałach MNK: </b>Gmachu Głównym, Pawilonie Józefa Czapskiego, Kamienicy Szołayskich

21 prac klasyka nowoczesnej rzeźby w czterech miejscach w centrum miasta. W Muzeum Narodowym w Krakowie rozpoczęła się niezwykła wystawa-spacer „Moc natury. Henry Moore w Polsce”. Wstęp wolny!
Rzeźby pokazywane są w czterech oddziałach MNK: Gmachu Głównym, Pawilonie Józefa Czapskiego, Kamienicy Szołayskich

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
– Od ostatniej ekspozycji dzieł artysty w Polsce minęło ponad 20 lat. Obecna wystawa, którą ma zaszczyt gościć Muzeum Narodowe w Krakowie, daje możliwie pełen obraz rozwoju Henry’ego Moore’a jako artysty – jednego z najważniejszych dla obrazu sztuki XX wieku – mówi dyrektor MNK
dr hab. Andrzej Betlej.

Henry Moore (1898–1986), już za życia ogłoszony klasykiem nowoczesności, przez wielu specjalistów jest uważany za największego rzeźbiarza XX wieku. Jego prace można spotkać w krajobrazie wielkich metropolii i w renomowanych muzeach całego świata.

W czterech oddziałach MNK (Gmachu Głównym, Pawilonie Józefa Czapskiego, Kamienicy Szołayskich) zaprezentowane zostały wszystkie ważne wątki twórczości rzeźbiarskiej Moore'a: figury spoczywające, studia zwierząt i formy abstrakcyjne. Ekspozycja zrealizowana została w konwencji wystawy-spaceru, co zgodne jest z pragnieniem artysty, by jego prace nie były zamykane w muzealnych ścianach, ale tworzyły część przestrzeni publicznej, wpisując się w otoczenie i korespondując z lokalnym kolorytem.

Wernisaż: 21 luty, godz. 18

Wystawa czynna dla zwiedzających od: 22 lutego do 30 czerwca 2019 roku

zobacz również