• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Festiwal Chóralny Legnica Cantat 50

10:53, 17.05.2019
Festiwal Chóralny Legnica Cantat 50 <b>W tym roku legnicki festiwal obchodzić będzie swoje pięćdziesiąte urodziny. Wielkie muzyczne święto odbędzie się w dniach 24 maja – 2 czerwca. Zapraszamy na jubileusz, podczas którego na 10 dni Legnica stanie się stolicą polskiej chóralistyki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.</b>

W tym roku legnicki festiwal obchodzić będzie swoje pięćdziesiąte urodziny. Wielkie muzyczne święto odbędzie się w dniach 24 maja – 2 czerwca. Zapraszamy na jubileusz, podczas którego na 10 dni Legnica stanie się stolicą polskiej chóralistyki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Legnica Cantat to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali chóralnych w Polsce. Jego pomysłodawcą był tyleż ekscentryczny, co wrażliwy na sztukę Henryk Karliński. Zasłynął nie tylko z zielonych włosów, które w owych czasach były niepojętą wręcz sensacją, ale głównie z tego, że swoimi pomysłami, podejściem i metodami pracy wyprzedzał epokę, w której przyszło mu żyć i pracować.
To dzięki jego ponadczasowej kreatywności Legnica już od pół wieku udowadnia, że muzyka chóralna nie jest ani nudna, ani zarezerwowana wyłącznie dla koneserów.

Tegoroczny program imprezy zapowiada się wyjątkowo różnorodnie. Kongres Chóralistyki Polskiej, The Age of Sing – koncert gwiazd z chórami, widowisko multimedialne poświęcone historii Joanny d'Arc, konkurs chórów o Lutnię im. Jerzego Libana z Legnicy, koncert finałowy z mocnym argentyńskim akcentem – Mszą z Buenos Aires Martina Palmeri oraz liczne wydarzenia towarzyszące pokażą wielowymiarowość i wszechstronność sztuki chóralnej.