• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

15:02, 10.07.2019
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej <b>Jedna z największych imprez promujących czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Tego jeszcze nie było... A może powinno!</b>

Jedna z największych imprez promujących czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Tego jeszcze nie było... A może powinno!

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W czasach, gdy nawet wystawy kotów muszą mieć przydomek „międzynarodowy” Fundacja Czas Dzieci idzie pod prąd – ogłasza przewartościowanie dotychczasowych działań i książkami burzy mury generacyjne.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej będzie promował wartościową literaturę i jej twórców. Zaplanowane są interaktywne spotkania z literatami, warsztaty z artystami, happeningi, wystawy, gry i konkursy literackie. Niby wszystko jak zwykle jednak działania skierowane są do dzieci głównie w kontekście rodziny, jako miejsca, w którym wykształcane i utrwalane są nawyki czytelnicze. Rodzina to system wartości, pamięć o korzeniach i historii. Wspólne, aktywizujące działania wokół książek mają wspierać rodziców i dziadków w ich rolach, wzmacniając więzi międzypokoleniowe i stanowiąc opozycję dla szybko postępujących zmian technologicznych i społecznych alienacji generacyjnych. Festiwal ma być sposobem na spędzenie czasu z książką i ze sobą nawzajem inspirująco, literacko i rodzinnie.

Festiwal wystartował w maju i potrwa do grudnia! Obejmie swoim działaniem Warszawę, Radom, Wrocław, Opole, Gdynię, Sopot, Lublin, Zamość, Katowice i Dąbrowę Górniczą.

23-26.05 Warszawa / 25.05 Radom
14-16.06 Wrocław / 15.06 Opole
19- 21.07 Gdynia / 20.07 Sopot
13-15.09 Lublin / 14.09 Zamość
6-8.12 Katowice / 7.12 Dąbrowa Górnicza