• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ogólnopolski Studencki Konkursu Malarski im. Wojciecha Fangora

16:04, 16.04.2015
Ogólnopolski Studencki Konkursu Malarski im. Wojciecha Fangora Konkursu jest jednym z wydarzeń towarzyszącym przyznaniu Wojciechowi Fangorowi doktoratu honoris causa ASP w Gdańsku oraz obchodom jubileuszu 70 lecia uczelni.

Konkursu jest jednym z wydarzeń towarzyszącym przyznaniu Wojciechowi Fangorowi doktoratu honoris causa ASP w Gdańsku oraz obchodom jubileuszu 70 lecia uczelni.

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
Konkursowi patronuje Wojciech Fangor oraz Fundacja Promocji Twórczości Wojciecha Fangora. Celem konkursu jest promocja młodego malarstwa i twórczości Wojciecha Fangora a przeznaczony jest dla studentów kierunku malarstwo na akademiach sztuk pięknych i uniwersytetach. Pomysłodawcą i jednocześnie organizatorem konkursu jest Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku a partnerem Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Prace zgłoszone na konkurs oceni jury, w skład którego wejdą zaproszeni przez organizatora wybitni artyści malarze reprezentujący uczelnie artystyczne, krytycy sztuki, marszandzi, dyrektorzy galerii. W konkursie zostaną przyznane atrakcyjne nagrody: Nagroda Główna 10.000 zł ufundowana przez Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora oraz Nagroda Specjalna 5.000 zł ufundowana przez organizatora a przeznaczona dla uczestnika - studenta Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Zdobywcy Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej zostaną również zaproszeni do pokazu indywidualnego swoich prac w PGS w Sopocie.

Ogłoszenie wyników konkursu wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej nastąpi w dniu 06.10.2015 o godz. 12:00, podczas uroczystości nadania doktoratu honoris causa Wojciechowi Fangorowi, która będzie miała miejsce w Wielkiej Auli ASP w Gdańsku – gmach Wielkiej Zbrojowni.

http://www.asp.gda.pl/aktualnosc/ogolnopolski_studencki_konkurs_malarski_im_wojciecha_fangora
https://www.facebook.com/events/1568358506768016/