• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

TR WARSZAWA OGŁASZA NABÓR DO PROJEKTU TEREN TR

16:09, 18.08.2014
TR WARSZAWA OGŁASZA NABÓR DO PROJEKTU TEREN TR TR Warszawa ogłasza nabór do projektu warsztatowego Teren TR, będący nawiązaniem do Terenu Warszawa realizowanego w 2004 r. Jego celem jest wspieranie rozwoju nowych artystów oraz poszukiwanie oryginalnych pomysłów na teatralną ekspresję. Aplikacje można wysyłać do 15 października.

TR Warszawa ogłasza nabór do projektu warsztatowego Teren TR, będący nawiązaniem do Terenu Warszawa realizowanego w 2004 r. Jego celem jest wspieranie rozwoju nowych artystów oraz poszukiwanie oryginalnych pomysłów na teatralną ekspresję. Aplikacje można wysyłać do 15 października.

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
Koncepcja Terenu TR nawiązuje do projektu Teren Warszawa z 2004 roku, dzięki któremu do polskiego teatru weszła cała grupa utalentowanych dramatopisarzy, reżyserów i aktorów, a repertuar TR Warszawa wzbogacił się o serię przedstawień, zrealizowanych w przestrzeniach nieteatralnych.

Program Teren TR skierowany jest do studentów szkół artystycznych i profesjonalistów teatralnych: reżyserów, dramatopisarzy, dramaturgów, scenografów jak również do artystów z innych dziedzin, chcących realizować się w teatrze. To powrót do idei TR Warszawa jako artystycznego schronu, w którym można eksperymentować i podejmować twórcze ryzyko.

W odróżnieniu od Terenu Warszawa, nowy program będzie realizowany w siedzibie teatru, na scenie i w sali warsztatowej. Wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w klasach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych praktyków teatru, będą mieli także bezpłatny wstęp na wydarzenia w TR Warszawa w sezonie 2014/2015 oraz na próby do nowych produkcji i wznowień.

Teren TR zakończy w czerwcu 2015 przegląd projektów. Preferowane będą propozycje z dziedziny nowej dramaturgii oraz projekty poszukujące inspiracji i energii dla teatru w innych dyscyplinach: muzyce współczesnej, sztukach wizualnych, filmie, sztuce wideo, komiksie, fotografii, dokumencie, reportażu. Podstawą projektu ma być praca z aktorem. Najlepsze pokazy mają szansę wejść w kolejnych sezonach do repertuaru TR Warszawa.

ZGŁOSZENIA
Autorzy / autorki projektów powinni / powinny do 15 października przesłać mailem na adres terentr@trwarszawa.pl swoje artystyczne CV, list motywacyjny zawierający odpowiedź na pytanie: „Co TR Warszawa może mi dać, co mogę dać TR Warszawa” (do 300 słów) oraz oryginalny, wcześniej nie realizowany projekt przedstawienia, performansu, instalacji lub sztuki teatralnej w formie opisu (do 800 słów). W przypadku projektów sztuk teatralnych należy do opisu dołączyć jedną scenę do 5 stron znormalizowanego tekstu. W przypadku projektów audiowizualnych wymagane jest dołączenie materiału wideo lub audio (do 3 minut) lub zdjęć/rysunków (do 10 sztuk) – w zależności od specyfiki projektu. Limit wielkości wszystkich dołączonych plików to 15 MB.

Szczegóły oraz regulamin projektu Teren TR dostępne są na stronie www.trwarszawa.pl