• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

WarsawByArt 2019 / 20–22 września 2019

09:52, 03.09.2019
WarsawByArt 2019 / 20–22 września 2019 <b>Już po raz trzeci spotykamy się podczas WarsawByArt, cyklicznego wydarzenia kulturalnego, które powstało z inicjatywy właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki.</b>

Już po raz trzeci spotykamy się podczas WarsawByArt, cyklicznego wydarzenia kulturalnego, które powstało z inicjatywy właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Biorą w nim udział zarówno galerie prywatne jak i te o charakterze społecznym, a także instytucje związane z życiem kulturalnym stolicy. Wspólnym celem jest szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej oraz budowanie wizerunku Warszawy jako metropolii bogatej kulturowo oraz wzmacnianie jej konkurencyjności w Europie.

Podczas weekendu 20–22 września 2019 galerie: Agra Art NOVA, Apteka Sztuki, Galeria aTAK, Austriackie Forum Kultury, CPK Praga Południe, Ether, Fundacja Skarbnica Sztuki, Grafiki i Plakatu, Galeria TEST, Grafiteria, Korekta, Lukka, Milano, Piękna Gallery, Pragaleria, PROM Kultury Saska Kępa, Węgierski Instytut Kultury im. Balassiego, Wejman Gallery - otwarte będę w godzinach 11–21, a każda z nich, oprócz wystaw, zaoferuje gościom spotkania z artystami, kuratorami i właścicielami a także wydarzenia specjalne, takie jak: wernisaże, happeningi, pokazy, projekcje filmów, dyskusje panelowe.

W ramach tegorocznej edycji, 21 września o godzinie 11.00, w Pałacu na Wyspie, odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany „Collecting as National Matter”. Spotkanie realizowane jest pod patronatem Łazienek Królewskich.

Otwarcie uświetni obecność i przemówienie inauguracyjne Ministra Kultury Szwajcarii Yves'a Fischera. Udział w dyskusji potwierdziła Dyrektor Bénédicte Bouton, zarządzająca Kolekcją Banku Belfius z Belgii. Wystąpią również – kolekcjoner, Krzysztof Musiał i Paweł Kowalewski – artysta, założyciel legendarnej Gruppy, ikona polskiej sztuki lat 80. Tematem przewodnim spotkania jest kolekcjonerstwo i odpowiedzialność państwa w kwestii obejmowania protektoratem kolekcji i ich wspierania.

WarsawByArt w swoim założeniu jest projektem otwartym i osiągnął cele, którym było wpisanie się w stały kalendarz imprez kulturalnych Warszawy - podkreśla Katarzyna Haber, kuratorka i pomysłodawczyni WarsawByArt.