• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Węgierskie produkcje na Warszawskim Festiwalu Filmowym

12:19, 11.10.2017
Węgierskie produkcje na Warszawskim Festiwalu Filmowym „Zorza polarna”, „Bandyta, który pachniał whiskey” i „W porządku” to filmy, które kinomanii będą mogli obejrzeć w październiku w Warszawie. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017.

„Zorza polarna”, „Bandyta, który pachniał whiskey” i „W porządku” to filmy, które kinomanii będą mogli obejrzeć w październiku w Warszawie. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017.

img
img

Podziel się:   Więcej
Warszawski Festiwal Filmowy to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w świecie polskiej kinematografii, akredytowana przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowy konkursowy festiwal.

Każdego roku widzowie mogą obejrzeć ambitne produkcje z różnych krajów. Podczas najbliższej edycji będą mieli okazję zapoznać się z kilkoma znakomitymi węgierskimi tytułami. „Zorza polarna” (reż. Márta Mészáros) to historia mieszkającej w Wiedniu Olgi, która odkrywa skrywaną rodzinną tajemnicę. To także obraz kryzysu tożsamości mającego korzenie w nie zabliźnionych ranach z lat 50. Na ekranie będzie można zobaczyć również polskich aktorów: Lesława Żurka oraz Ewę Telegę. Pokaz odbędzie się 13 października o godz. 16.30 w Multikinie oraz 14 października o godz. 18:30 Kinoteka. „Bandyta, który pachniał whiskey” (reż. Nimród Antal) to ballada o barwnym życiu węgierskiego „włamywacza dżentelmena” oraz najnowszy film twórcy „Kontrolerów” (nagroda publiczności WFF 2004). Będzie można go zobaczyć w Multikinie 20 października o godz. 16:00 oraz 21 października o godz. 14:00. „W porządku” (reż. Attila Gigor) to opowieść o spotkaniu ojca i syna po 30 latach na odludnej stacji benzynowej. W tym samym czasie psuje się tam ciężarówka wioząca cztery prostytutki. Wspólnie spędzone trzy dni zaważą na życiu bohaterów. Seans odbędzie się w Kinotece 20 października o godz. 16:30, 21 października o godz. 21:00 oraz 22 października o godz. 14:00.