• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Weź to zagraj!” 37. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi nadchodzi!

11:19, 23.04.2019
„Weź to zagraj!” 37. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi nadchodzi! <b>Od 6 do 12 maja Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza na Festiwal Szkół Teatralnych wyreżyserowany według jasnej wskazówki: „Weź to zagraj!”. 7 dni emocji gwarantują młodzi aktorzy z indeksami IV roku szkół teatralnych z całego kraju.</b>

Od 6 do 12 maja Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza na Festiwal Szkół Teatralnych wyreżyserowany według jasnej wskazówki: „Weź to zagraj!”. 7 dni emocji gwarantują młodzi aktorzy z indeksami IV roku szkół teatralnych z całego kraju.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Widzowie 37. FST zobaczą najlepsze spektakle, które do Łodzi przywiozą studenci z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Białegostoku czy Bytomia. To podsumowanie czterech lat zawodowej edukacji i przepustka w wielki świat bycia Aktorem. Festiwal Szkół Teatralnych to wyjątkowe święto dla wszystkich dookreślonych i jeszcze niedookreślonych adeptów zawodu. To jedyny w swoim rodzaju moment, kiedy mogą jeszcze obrać każdy kierunek, a we wskazaniu prawidłowego pomocne mogą być nagrody, przyznawane najlepszym z najlepszych przez jurorów: Aleksandrę Konieczną (aktorkę i reżyserkę), Jacka Wakara (krytyka teatralnego, dziennikarza), Ingmara Villqista (dramaturga, reżysera) i Wiolettę Laszczkę (naczelniczkę Wydziału Szkolnictwa Wyższego MKiDN).

Najważniejsze będzie jednak samo spotkanie – studentów, wykładowców, twórców teatru, ale i tych, którzy będą się bacznie przyglądać – krytyków i publiczności.

Spektakle grane będą na scenach Teatru Nowego w Łodzi oraz Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej w Łodzi.