• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

X Art Naif Festiwal

15:40, 15.05.2017
X Art Naif Festiwal Rok 2017 jest dla nas rokiem szczególnym – świętujemy jubileuszową edycję festiwalu. Już od 10 lat Galeria Szyb Wilson, na ponad 2 miesiące przemienia się w świątynię sztuki naiwnej.

Rok 2017 jest dla nas rokiem szczególnym – świętujemy jubileuszową edycję festiwalu. Już od 10 lat Galeria Szyb Wilson, na ponad 2 miesiące przemienia się w świątynię sztuki naiwnej.

img
img

Podziel się:   Więcej
Wystawa sztuki w Galerii Szyb Wilson jest głównym punktem naszego festiwalu, ale jest to jedynie początek wielu wydarzeń towarzyszących, które będą prawie całe lato.

Art Naif Festiwal to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie i jedyne w Polsce. W tym roku zaprezentujemy dzieła artystów ponad 200 artystów ze świata oraz 100 z Polski.

Festiwal rozpocznie się 9-ego czerwca wernisażem oraz koncertem francuskiej grupy Bario Populo. Następnego dnia powitamy fanów Industriady, którzy na własne oczy zobaczą przemianę z budynku pokopalnianego w świątynię sztuki. Liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych nie pozwolą zapomnieć o trwającym festiwalu. Najmłodszych uczestników zapraszamy na co środowe spotkania plastyczne. Odbędą się również warsztaty językowe, kulinarne oraz nauka i turniej pétanque. Tradycyjnie wystawie w Galerii Szyb Wilson będzie towarzyszyć ArtJarmark w Nikiszowcu, zaplanowany w tym roku na 9 lipca oraz Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera, który przeniesie nas w dniach 30 czerwca – 2 lipca z Katowic prosto na Czarny Ląd.
9 czerwca–19 sierpnia 2017
Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, Katowice

Organizator: Fundacja Eko-Art Silesia

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.