• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

ŻUBROFFKA – święto krótkiego filmu i muzyki!

13:04, 27.11.2017
ŻUBROFFKA – święto krótkiego filmu i muzyki! 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białymstoku i na Podlasiu w terminie 6–10 grudnia 2017.

12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białymstoku i na Podlasiu w terminie 6–10 grudnia 2017.

img1
img1

Podziel się:   Więcej
Selekcjonerzy wybierają zwykle około 150 najciekawszych filmów (spośród prawie dwóch tysięcy!) do ośmiu konkursów. Przygotowywane są także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W tym roku, w ciągu pięciu dni widzowie będą mogli zobaczyć łącznie ponad 250 krótkich filmów!

ŻUBROFFKA to nie tylko filmy, ale także energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty. Jak zawsze, szykujemy mocne rozpoczęcie Festiwalu. Widzowie ŻUBROFFKI przyzwyczaili się już do efektownych inauguracji Festiwalu. Nie inaczej będzie i tym razem: niemiecki producent Christian Löffler zagra na żywo do awangardowego dokumentu „Berlin: Symfonia wielkiego miasta” Walthera Ruttmanna!

Artysta, który z powodzeniem łączy „melancholię z euforią”, zilustruje muzycznie eksperymentalny, poetycki portret metropolii, co zapowiada bardzo interesujące i nowatorskie studium dynamiki miasta, ruchu i rytmu!

Uroczyste otwarcie festiwalu ŻUBROFFKA: 6 grudnia 2017, godz. 20:30, kino Forum, ul. Legionowa 5

Cały muzyczny program poniżej

ŚRODA 6.12.2017, start 20:30, Białostocki Ośrodek Kultury, Christian Löffler (live) na żywo do filmu „Berlin: Symfonia wielkiego miasta” – muzyczny eksperyment łączący melancholię z euforią.

Bilety cena: 25 zł

CZWARTEK 7.12.2017, start godzina 22:00, Kawiarnia Muzyczna Fama, RSS B0YS live - od afrykańskich pustyń po euro tancbudy.

Wstęp wolny PIĄTEK 8.12.2017, start godzina 22:00, Kawiarnia Muzyczna Fama, GAIKA live, MiFi – od ekspansywnych i angażujących brzmień Gaika po jamajskie brzmienia w nowoczesnych interpretacjach MiFi’ego.

Bilety: 15-20 zł

SOBOTA 9.12.2017, godzina 22:30, Kawiarnia Muzyczna Fama.

Orgonite live - Middle Eastern Rave, czyli szalone, kolorowe i drapieżne połączenie kultury post-sowieckiej, izraelskiej, afrykańskiej, arabskiej i europejskiej

Rafael Aragón - Poszukiwanie równowagi pomiędzy tradycją a wizjonerstwem, rytmiką folklorystyczną a parkietową, brzmieniami organicznymi a syntezatorowymi, mrokiem i jasnością stało się niejako obsesją w działaniu

Bilety: 15-20 zł

FESTIWAL ZREALIZOWANY Z DOTACJI MIASTA BIAŁYSTOK Organizator: BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY – DKF „GAG”