Strona główna » Kultura » film » Filmoteka » foto » Niezwykłe role Teresy Lipowskiej

Niezwykłe role Teresy Lipowskiej

Teresa Lipowska urodziła się 14.07.1937 r. w Warszawie. W telewizji nie znalazła się przypadkowo – jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Choć wiele osób zna panią Teresę głównie z roli sympatycznej Barbary Mostowiak z „M jak miłość”, aktorka ma na koncie wiele ról teatralnych i filmowych. Zobacz jak rozwijała się kariera Teresy Lipowskiej!
Teresa Lipowska wciela się w rolę Barbary Mostowiak od 2000 roku. Za tę kreację została nagrodzona przez tygodnik „Tele Tydzień” (fot. TVP)
Teresa Lipowska wciela się w rolę Barbary Mostowiak od 2000 roku. Za tę kreację została nagrodzona przez tygodnik „Tele Tydzień” (fot. TVP)
Zdjęcia w galerii:
Teresa Lipowska wciela się w rolę Barbary Mostowiak od 2000 roku. Za tę kreację została nagrodzona przez tygodnik „Tele Tydzień” (fot. TVP)
– To jest uznanie dla mojej pracy. To jest honorowa nagroda za wszystkie trudy, za wszystkie stresy – mówiła po otrzymaniu Platynowej Telekamery. Nagrodę przyznano aktorce za 60-lecie pracy artystycznej (fot. TVP)
Aktokra jest częstym gościem w teleturniejach. Energii może pozazdrościć pani Teresie niejeden 40-latek! (fot. TVP)
Aktorka jest mocno związana z Telewizją Polską. Jej osoba od lat przyciąga tłumy widzów. Tu na dniu otwartym Telewizji Polskiej w 2004 r. (fot. TVP)
Teresa Lipowska w pracy zawsze stawia na profesjonalizm. Podczas Gali „1000 razy M jak miłość”, która odbyła się w 2013 r. w Teatrze Polskim została uhonorowana wraz z Witoldem Pyrkoszem tytułem „Super Pary” (fot. TVP)
Artystka wystąpiła w 1963 r. w widowisku muzycznym „Nowe piosenki radzieckie”, gdzie zaśpiewała wspólnie z Jadwigą Barańską i Barbarą Krafftówną utwór „Nie mów nic” (fot. TVP)
Przygodę z serialami Teresa Lipowska zaczęła wcześnie. W 1984 r. otrzymała rolę Teosi w „Pan na Żulawach” (fot. TVP)
Historia polskiej rodziny z Górnego Śląska na przestrzeni lat 1863-1945, czyli serial „Blisko, coraz bliżej” z Teresą Lipowską w roli Teresy Wanoty (fot. TVP)
Lipowska wystąpiła również w serialu dramatycznym „Ballada o Januszku”. Wcieliła się tam w postać Poli Karolakowej (fot. TVP)
Widzom zapadły w pamięć niezwykłe kreacje aktorki w Teatrze Telewizji, np. w sztuce „Co począć z Henriettą” (fot. TVP)
Widzowie mogli podziwiać aktorkę w spektaklu „Pastwisko na Derborence” w 1961 roku (fot. TVP)
W tym samym roku wystąpiła także w sztuce „Hotel Astoria” (fot TVP)
Warsztat aktorski Teresy Lipowskiej pozwolił jej na występ w operze „Opera za trzy grosze” (fot. TVP)
Praca na scenie daje możliwość wcielania się w różnorodne postacie. Zdjęcie pochodzi z widowiska  telewizyjnego „Podlug dawnego zwyczaju” (fot. TVP)
„Dziewczęta w zasłonach” to kolejna z ról Teresy Lipowskiej w Teatrze Telewizji (fot. TVP)
Świetną grę aktorską widzowie docenili również w spektaklu „Moralność Pani Dulskiej” (fot. TVP)
Lipowskiej nieobce są również role filmowe. W filmie „Tato” Macieja Ślesickiego  zagrała kobietę rozdartą między miłością do córki, a dobrem wnuczki (fot. TVP)
Optymistycznie nastawiona do życia aktorka zmierzyła się z rolą „Zasadniczej” kandydatki w filmie „Ogłoszenie matrymonialne” w 1972 roku (fot TVP)
Teresie Lipowskiej życzymy wielu lat na scenie i niesztampowych ról (fot. TVP)