Blok sportowy: Rzut dyskiem, Pływanie, Taniec, Tenis

Podziel się:   Więcej

Rzut dyskiem

Mykolas Alekna zapisał się w historii litewskiego sportu – 21-latek pobił rekord świata w męskiej lekkoatletyce, który utrzymywał się przez 38 lat. Litwin rzucił dyskiem na odległość 74,35 metrów.

Pływanie

Kolejnym rekordzistą został Danas Rapšys. Litewski pływak ustanowił nowy rekord Litwy na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, który od 2016 roku należał do Simonasa Bilisa. Danas Rapšys przepłynął 100 metrów z czasem 48.55 sekund.

Taniec

Pochodzący z Wilna tancerz Modestas Taškinas został mistrzem Polski. Wraz ze swoją partnerką Saszą Kuraszkiewicz zdobył złoto na 23. Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2024” w 6. kategorii wiekowej. Modestas Taškinas został także wyróżniony medalem jako instruktor układu tanecznego.

Tenis

Polskie tenisistki pokonały drużynę Szwajcarii w Pucharze Billie Jean King wynikiem 4:0. Tym samym awansowały do jesiennego turnieju finałowego w hiszpańskiej Sewilli, a liderka rankingu Iga Świątek zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Litewskie tenisistki także zdobyły przepustkę do przyszłorocznej pierwszej grupy turnieju o Puchar Billie Jean King. Ostatni raz drużynie Litwy udało się to 17 lat temu.