•
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Blok sportowy: Świątek w ćwierćfinale Australian Open, debiut Lewandowskiego w Pucharze Hiszpanii, Kubacki na podium Pucharu Świata w Sapporo

18:39, 20.01.2023

Podziel się:   Więcej

Po wygraniu piątego gema Świątek ze zdziwieniem spojrzała w stronę swojego sztabu szkoleniowego. Sama nie mogła uwierzyć w to, co się dzieje. W 21 minut wygrywała 5-0, a cały mecz trwał zaledwie 55 minut. O ćwierćfinał Australian Open Świątek zagra w niedzielę z Jeleną Rybakiną. Reprezentantka Kazachstanu to ubiegłoroczna zwyciężczyni Wimbledonu.

Debiut Roberta Lewandowskiego w Pucharze Hiszpanii można uważać za udany. Barcelona pokonała Ceutę 5-0. Polski napastnik zdobył dwie bramki. Wygrana zapewniła piłkarzom Xaviego awans do jednej ósmej finału.

Dawid Kubacki zajął 2. miejsce podczas pierwszego z trzech indywidualnych konkursów Pucharu Świata w Sapporo. Najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi. Trzecie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch. Kolejne zmagania już jutro.