Już 7 września startuje jubileuszowa odsłona programu „The Voice of Poland”, podczas której zobaczymy zarówno znane, jak i zupełnie nowe twarze. Prowadzący oraz trenerzy tego sezonu show to mieszanka artystów, muzycznych ekspertów i telewizyjnych osobowości, którzy wniosą świeżość i dynamikę do programu. Poznajmy bliżej tych, którzy będą wspierać i oceniać uczestników w ich muzycznej podróży.
LANBERRY
Lanberry, a tak właściwie Małgorzata Uściłowska, swoją karierę muzyczną rozpoczęła od publikowania coverów na YouTubie. W 2012 r. z zespołem Projekt NOD nagrała album „Warsoul Experience”. W 2013 r. wzięła udział w trzeciej edycji „The Voice of Poland”, gdzie niestety nie udało jej się przejść przez „Przesłuchania w ciemno”. Mimo to jej determinacja w dążeniu do celu zaowocowała dalszymi sukcesami. Przełomem w jej karierze był singiel „Podpalimy świat” wydany w 2015 r., który zdobył dużą popularność i status złotej płyty. Kolejne single oraz debiutancki album „Lanberry” umocniły jej pozycję na polskiej scenie muzycznej. W 2017 r. z utworem „Only Human” dotarła do finału polskich eliminacji do Eurowizji.
Lanberry jest trenerką w „The Voice of Poland”, nieprzerwanie od 13. edycji, a 14. wygrał jeden z jej podopiecznych – Janek Górka. Podczas 15. – jubileuszowej – odsłony programu, znowu zasiądzie w fotelu trenerskim.
TOMSON I BARON
Tomson (Tomasz Lach) i Baron (Aleksander Milwiw-Baron) to członkowie zespołu Afromental, który zadebiutował na rynku muzycznym w 2004 r. Tomson, wokalista i beatbokser, założył zespół wraz z Wojciechem Łozowskim, a Baron dołączył jako gitarzysta. Afromental zdobył popularność dzięki unikalnemu stylowi łączącemu elementy rocka, reggae i hip-hopu. Ich debiutancki krążek „The Breakthru” wydany w 2007 r. przyniósł im pierwsze sukcesy, ale to kolejny album „Playing with Pop” z 2009 r. i hit „Pray 4 Love” z filmu „Kochaj i tańcz” zapewnił im szeroką rozpoznawalność.
Tomson i Baron są związani z „The Voice of Poland” od 2013 r. Brali udział w 12 edycjach, z wyjątkiem pierwszej i dziewiątej. Ich zaangażowanie i charyzma przyniosły im uznanie widzów, co zaowocowało Telekamerą w kategorii juror w 2020 r. oraz tytułem Juror 25-lecia dwa lata później. W 2018 r. artyści dołączyli do ekipy trenerów „The Voice Kids” i brali udział we wszystkich edycjach tego programu, od pierwszej aż do siódmej, emitowanej od lutego 2023 r.

MICHAŁ SZPAK
Michał Szpak rozpoczął swoją karierę w 2011 r. od udziału w programie „X Factor”, gdzie zajął drugie miejsce. Występ w programie zapewnił mu ogólnopolską rozpoznawalność. Jeszcze w tym samym roku wydał debiutancki minialbum „XI”, a w 2015 r. ukazał się jego pierwszy album studyjny „Byle być sobą”, który uzyskał status podwójnej platyny. Album promował singiel „Real Hero”, dzięki któremu zwyciężył w konkursie SuperPremier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Szpak reprezentował nasz kraj także na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 r., gdzie zaśpiewał piosenkę „Color of Your Life”.
Od 2017 r. Michał Szpak jest związany z programem „The Voice of Poland” jako trener. Jego debiut w tej roli zaowocował spektakularnym sukcesem, gdy jego podopieczna Marta Gałuszewska wygrała finał programu. Z kolei w 2020 r. Szpak był trenerem kolejnego zwycięzcy – Krystiana Ochmana. Łącznie wokalista zasiadał w trenerskim fotelu w ósmej, dziewiątej, dziesiątej oraz jedenastej serii i teraz zrobi to po raz piąty.
KUBA BADACH
Kuba Badach to polski wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Swoją karierę rozpoczął w 1995 r., kiedy założył zespół Poluzjanci (początkowo Polucjanci). Wspólnie wydali trzy albumy studyjne: „Tak po prostu”, „Druga płyta” i „Trzy metry ponad ziemią”. W 1999 r. dołączył do grupy The Globetrotters, z którym Badach nagrał cztery albumy. Zespół występował na licznych festiwalach jazzowych na całym świecie. Wokalista współpracował także z wieloma znanymi artystami, w tym z Robertem Jansonem, liderem zespołu Varius Manx. Ich wspólny utwór „Małe szczęścia” zdobył dużą popularność i przyczynił się do rozwoju kariery Badacha.
W 2009 r. wydał album „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” z coverami piosenek Andrzeja Zauchy. W 2017 r. ukazał się jego pierwszy autorski album „Oldschool”, który promował singiel „Życie”. Badach otrzymał dwa Fryderyki w kategorii wokalista roku w 2011 i 2012 r., co potwierdza jego pozycję w branży muzycznej. Oprócz działalności muzycznej artysta jest także aktorem musicalowym i prowadzi autorski program radiowy. W tym roku do jego osiągnięć dołączy także bycie trenerem w 15. edycji „The Voice of Poland”.
PAULINA CHYLEWSKA
Paulina Chylewska jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Swoją karierę rozpoczęła w 1996 r. w regionalnej stacji TVP w Bydgoszczy, gdzie prowadziła program dla młodzieży. Szerszą popularność zdobyła jako prowadząca programu „Rower Błażeja” w Telewizji Polskiej.
Następnie Chylewska dołączyła do redakcji sportowej, gdzie prowadziła serwisy sportowe oraz studio podczas wielu ważnych wydarzeń sportowych, takich jak igrzyska olimpijskie w Atenach (2004), Turynie (2006), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Soczi (2014). Była również prezenterką programów „Sportowy Express” oraz „Sport” emitowanego po głównym wydaniu „Wiadomości”.
W latach 2006-2013 prowadziła poranny program śniadaniowy „Kawa czy herbata?”, a także cykliczny teleturniej „Wielki test z historii”. Teraz czekają ją nowe wyzwania związane z rolą prowadzącej 15. edycji programu „The Voice of Poland”.

MACIEJ MUSIAŁ
Maciej Musiał jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów młodego pokolenia. Swoją karierę rozpoczął w młodym wieku, debiutując na ekranie w serialu „Ojciec Mateusz” w 2008 r. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola Tomka Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”, który zaczął być emitowany w 2011 r. W serialu tym występował przez wiele lat, co zapewniło mu dużą rozpoznawalność i sympatię widzów. Musiał nie ograniczał się jednak tylko do telewizji. W 2016 r. rozpoczął studia aktorskie na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, które ukończył w 2021 r., uzyskując tytuł magistra sztuki.
Poza karierą aktorską Musiał angażuje się także w działalność społeczną i charytatywną. Był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. oraz aktywnie wspierał pomoc dla Ukrainy po inwazji rosyjskiej w 2022 r. W 2023 r. został polskim ambasadorem NATO i brał udział w kampanii „Protect the Future”.
Z „The Voice of Poland” związany był od 2. do 11. edycji. Teraz wspólnie z Pauliną Chylewską i Janem Dąbrowskim będzie prowadził jubileuszowe wydanie programu.

JAN DĄBROWSKI
Jan Dąbrowski to polski youtuber i prezenter telewizyjny. Karierę rozpoczął jako twórca internetowy, zdobywając popularność dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie publikował vlogi, wyzwania oraz inne treści rozrywkowe. Jan Dąbrowski stał się również rozpoznawalny jako prezenter telewizyjny.
W 2017 r. dołączył do ekipy prowadzących program „The Voice Kids”, gdzie wspierał młodych uczestników w ich drodze do kariery muzycznej w 2. i 3. edycji programu. Dzięki swojej charyzmie i umiejętności nawiązywania kontaktu z widzami, zyskał sympatię szerokiej publiczności. A już od listopada będzie można go oglądać w „The Voice of Poland” podczas odcinków na żywo.

„The Voice od Poland”. Gdzie i kiedy oglądać?
Już od 7 września zapraszamy na 15., jubileuszową, edycję „The Voice of Poland”. Odcinki będą emitowane w soboty o godz. 20:00 w TVP2.
Pozostałe edycje programu dostępne są również w TVP VOD.