Pochodzący z Sydney zespół, który na scenie jest już od ponad pół wieku, w 2025 r. zawita do Warszawy. Przed Australijczykami w roli supportu wystąpi grupa The Pretty Reckless. Czy 4 lipca zapisze się w historii muzyki? Poznaj szczegóły wydarzenia!
Minęło dokładnie 10 lat, od kiedy Brian Johnson i jego muzyczni kompani ostatni raz odwiedzili Polskę. W 2015 r. rockowa grupa zagrała na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku AC/DC wraca w to samo miejsce w ramach trasy koncertowej „Power Up”.
O trasie „Power Up”
Aby uczcić swoją ponad 50-letnią karierę i wydanie najnowszej płyty, AC/DC zawita do 10 krajów w Europie z 12 koncertami w ramach trasy „Power Up”. Plan obejmuje m.in. pierwszy w historii występ zespołu w Estonii! Oto harmonogram:
26 czerwca – Praga, Czechy, Lotnisko Letnany
30 czerwca – Berlin, Niemcy, Olympiastadion
4 lipca – Warszawa, Polska, PGE Narodowy
8 lipca – Düsseldorf, Niemcy, Open Air Park Düsseldorf
12 lipca – Madryt, Hiszpania, Metropolitano Stadium
20 lipca – Imola, Włochy, Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari
24 lipca – Tallin, Estonia, Song Festival Grounds
28 lipca – Göteborg, Szwecja, Ullevi
5 sierpnia – Oslo, Norwegia, Bjerke Racecourse
9 sierpnia – Paryż, Francja, Stade de France
17 sierpnia – Karlsruhe, Niemcy, Peter-Gross-Bau Areal
21 sierpnia – Edynburg, Wielka Brytania, Murrayfield Stadium
W składzie grupy zobaczymy: gitarzystę prowadzącego Angusa Younga, wokalistę Briana Johnsona, gitarzystę rytmicznego Steviego Younga, perkusistę Matta Lauga i basistę Chrisa Chaneya.
Płyta „PWR/UP”
Krążek „Power Up” – „PWR/UP” – to siedemnasty album studyjny AC/DC w Australii i szesnasty na świecie. Ukazał się 13 listopada 2020 r. i osiągnął pierwsze miejsce na listach przebojów w 21 krajach. W Polsce uzyskał status platynowej płyty. Jest to jednocześnie pierwszy studyjny krążek zespołu od czasu śmierci jego współzałożyciela Malcolma Younga i ma stanowić hołd dla jego osoby.
W nagraniach utworów udział wzięli: wokalista Brian Johnson, gitarzysta Angus Young, perkusista Phil Rudd, basista Cliff Williams oraz grający na gitarze rytmicznej Stevie Young. Przy realizacji płyty z zespołem współpracował producent Brendan O’Brien, który już niejednokrotnie odpowiadał za albumy AC/DC.
Tak o krążku wypowiadał się sam wokalista Brian Johnson:
,,Ten album po prostu pokazuje czystą moc rock’n’rolla, której inna muzyka nie jest w stanie osiągnąć.
Koncerty AC/DC w Polsce
Legendarna formacja do tej pory trzykrotnie odwiedziła nasz kraj. Pierwszy raz miał miejsce 35 lat temu:
1. Chorzów – Stadion Śląski, trasa „Monsters of Rock” (1991 r.)
2. Warszawa – Lotnisko Bemowo, trasa „Black Ice World Tour” (2010 r.)
3. Warszawa – Stadion Narodowy, trasa „Rock or Bust World Tour” (2015 r.)
AC/DC – bilety na koncert w Polsce
Sprzedaż biletów na koncert Australijczyków ruszyła 7 lutego o godz. 10.00. Tak prezentują się ceny:
GA (miejsce stojące): 805 zł
Miejsce siedzące: 750 zł–805 zł
Miejsce siedzące (widok ograniczony): 750 zł–805 zł
Oficjalny bilet Platinum: 1999 zł
Do podanych cen może zostać doliczona opłata serwisowa.

AC/DC w Polsce – godziny i szczegóły wydarzenia
Planowane godziny rozpoczęcia koncertu mogą ulec zmianie, ale już teraz wiadomo, że o 18.00 mają zostać otwarte bramy, a wydarzenie rozpocznie się o 20.00.
The Pretty Reckless – support AC/DC w Warszawie
Publiczność przed koncertem „Elektrycznych kangurów” rozgrzewać będzie amerykański zespół The Pretty Reckless. Grupa powstała w 2009 r. z inicjatywy aktorki Taylor Momsen. Ich debiutancki album – „Light Me Up” – ukazał się rok później.
W trakcie swojej 16-letniej historii grupa przeniosła się z koncertami z ciasnych klubów na stadiony. Dziś podbija listy przebojów i pokrywa swoje płyty platyną.
W skład zespołu wchodzą: Taylor Momsen (wokal), Ben Phillips (gitara), Mark Damon (gitara basowa) i Jamie Perkins (perkusja).
Skąd się wzięła nazwa AC/DC?
Założyciele grupy Angus i Malcolm Young stwierdzili, że pomysł na nazwę zespołu przyszedł im do głowy po zobaczeniu akronimu „AC/DC” z tyłu maszyny do szycia (lub odkurzacza, jak mówi inna wersja). Jest to oznaczenie dla terminu alternating current/direct current, który informuje, że urządzenie elektryczne zawiera prostownik przetwarzający prąd przemienny na prąd stały.
* Nazwa „Elektryczne kangury” została zaczerpnięta z tytułu książki Adriana Oresta.