• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nowy program - „The Voice Senior” - w TVP2

16:24, 06.12.2019
Nowy program - „The Voice Senior” - w TVP2 Takiego talent show jeszcze nie było! W sobotę 7 grudnia o 20:05 w Dwójce rusza pierwsza polska edycja „The Voice Senior”.

Takiego talent show jeszcze nie było! W sobotę 7 grudnia o 20:05 w Dwójce rusza pierwsza polska edycja „The Voice Senior”.

Fot. Natalia Młudzik/TVP
Fot. Natalia Młudzik/TVP

Podziel się:   Więcej
Po sukcesach „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”, Telewizja Polska zdecydowała postawić na seniorów. W nowym show zobaczymy występy ponad 20 utalentowanych muzycznie osób po 60. roku życia. Uczestnicy programu będą walczyć o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych oraz wycieczkę marzeń o wartości 30 tysięcy złotych.

Występy uczestników talent show ocenią legendy polskiej muzyki: Alicja Majewska, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk oraz Andrzej Piaseczny. Trenerzy przyznają, że „The Voice Senior” pozwala spełnić marzenia, ale jest również zastrzykiem pozytywnej energii i radości dla seniorów. Program zabierze widzów w podróż pełną muzyki i pasjonujących wspomnień.

- Uczestnicy są wolnymi ludźmi, czyli mogą i chcą sobie pozwolić na coś, o czym marzyli całe życie. To jest dla nich nowe życie. Oni nie chcą zabłysnąć. Oni chcą po prostu się spełnić i fajnie zaśpiewać. I przeżyć to, co śpiewają – mówi Urszula Dudziak.
- Czasem dorosłym bardziej brakuje czegoś w życiu. Wydaje mi się, że zyskują czas, który trudno zagospodarować, a to nieprawda. Wtedy trzeba spojrzeć na siebie, pomyśleć: czego nie robiłem jeszcze, nie robiłam. Co całe życie chciałam, chciałem zrobić, ale nie miałem okazji. My tę okazję stwarzamy. To jest ten moment w życiu, kiedy możecie pokazać, jakimi naprawdę jesteście - tłumaczy Andrzej Piaseczny.

Na scenie zobaczymy m.in.: emerytowanego górnika, taksówkarza z ponad 30-letnim stażem, czy byłą pracownicę laboratorium. Wszystkich łączy miłość do muzyki, która jest ich pasją i towarzyszy im przez całe życie. Jednak dopiero teraz znaleźli w sobie odwagę, aby muzyka była na pierwszym miejscu.

Największą wartością tego programu jest jego idea. Jestem przekonana, że to nie kończy się na jednym występie i przejściu dalej albo nie. To rozbudzi jeszcze większą potrzebę rozwoju – wyjaśnia Alicja Majewska.

- Do naszego programu przychodzą ludzie, którym wierzę. Oni naprawdę wiedzą, o czym śpiewają. Jak mówili, nikt nie chciał ich słuchać, teraz posłuchają o czym śpiewają. Przysłowiowe wnuki zobaczą, jak świetne są ich babcie, dziadkowe. Ile potrafią, jaką mają radość, jaką mają energię - zapewnia Marek Piekarczyk.

Po pierwszym etapie - Przesłuchaniach w Ciemno, poznamy 16 półfinalistów, po czterech w drużynie każdego z trenerów. Ostatecznie w Wielkim Finale wystąpi ośmioro najlepiej śpiewających seniorów. O tym, kto zwycięży pierwszą polską edycję „The Voice Senior”, zdecydują widzowie, biorący udział w głosowaniu SMS.

Program poprowadzą Marta Manowska i Tomasz Kammel.

Premiera „The Voice Senior” już 7 grudnia o godz. 20:05 w TVP2.

zobacz również