• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Prezes TVP u Papieża Franciszka

18:23, 02.12.2015
Prezes TVP u Papieża Franciszka 2 grudnia podczas rozmowy prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński poinformował Papieża Franciszka o planach TVP związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży.

2 grudnia podczas rozmowy prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński poinformował Papieża Franciszka o planach TVP związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży.

L'Osservatore Romano Servizio Fotografico
L'Osservatore Romano Servizio Fotografico

Podziel się:   Więcej
Prezes Janusz Daszczyński przekazał Papieżowi Franciszkowi informacje o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca w Krakowie. W obchodach weźmie udział Ojciec Święty – będzie to Jego pierwsza pielgrzymka do Polski.

Telewizja Polska jako jedyny oficjalny nadawca, przeprowadzi transmisję tego wydarzenia i wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny. Nadawca publiczny będzie uwzględniał tematykę Światowych Dni Młodzieży na wszystkich swoich antenach, zwłaszcza w programach informacyjnych i publicystycznych.

Była to również okazja do przekazania Papieżowi Franciszkowi filmu „Życia nie można zmarnować”, który jest opowieścią o życiu i działalności ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszki, dwóch polskich zakonników, franciszkanów konwentualnych, brutalnie zamordowanych w 1991 r. w Peru, którzy zostaną beatyfikowani 5 grudnia (transmisja o godz. 15:50 w TVP Polonia i TVP Regionalna). Będą pierwszymi polskich misjonarzami – męczennikami. Producentem filmu jest TVP1. Polscy widzowie będą mogli obejrzeć ten dokument dwukrotnie na antenie TVP1 - 4 grudnia o godz. 20:25 oraz 6 grudnia o godz. 9:30.

Prezesowi Januszowi Daszczyńskiemu towarzyszyli: dyrektor Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych, Łukasz Rybowski; autor scenariusza i reżyser filmu, Krzysztof Tadej oraz kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP1, ks. Rafał Sztejka.

Centrum Informacji TVP