Strona główna » Dostępność » audiodeskrypcja » Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.1

Odcinek 1 Serial jest ekranizacją bestsellerowej powieści Bogusława Wołoszańskiego „Twierdza szyfrów”. „Tajemnica twierdzy szyfrów” w reżyserii Adka Drabińskiego to wielkie historyczne widowisko, kino wojenne o wartkiej, trzymającej w napięciu akcji. Ma znakomitą obsadę. W głównej roli Johanna Jorga wystąpił Paweł Małaszyński. Mundury założyli też inni cenieni aktorzy: Jan Frycz (Hans Jacob Globcke), »  
00:45:34

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.2

Odcinek 2 Jesień 1939 r. NKWD, na podstawie międzypaństwowego porozumienia ZSRR -Niemcy, oddaje więźniów Gestapo. Przejmuje ich Harry Sauer (Cezary Żak). Na przejście graniczne przyjeżdża przedstawiciel MSZ, Johann Jorg. Zaopatrzony w odpowiednie dokumenty żąda wydania jednego z więźniów – oficera polskiego wywiadu lotniczego kpt. Andrzeja Czernego (Piotr Grabowski). Marzec 1945 r. Beer, »  
00:44:37

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.6

Odcinek 6 Radzieccy komandosi, którzy wylądowali w okolicy zamku Czocha, realizując źle przygotowaną misję wchodzą na pole minowe. Kilku z nich ginie. Wybuchy alarmują niemiecki garnizon. W Leśnej na posterunek policji zgłasza się Ewelina Robak, żeby donieść, że jej lokatorka Natalia wychodziła w nocy. Beer i Globcke jadą do Leśnej. Zeznania kobiety »  
00:44:44

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.7

Odcinek 7 Jesień 1939 r. Harry Sauer, który aresztował Herberta Russa (męża Joanny) zakatował go podczas przesłuchania. W sali teatru w Szczawnie (Bad Salzbrunn), gdzie Joanna i Natalia słuchają koncertu, nasłany przez Sauera snajper ma zlikwidować Joannę. Zamach nie udaje się, gdyż do teatru przybywa adm. Canaris, aby poinformować Joannę o śmierci »  
00:45:19

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.3

Odcinek 3 Marzec 1945 r. Beer, sprawdzający na rozkaz Globckego akta Jorga, znajduje wzmiankę o tym wydarzeniu. Globcke przypomina sobie, że opowiadał mu o tym Harry Sauer, szef bezpieczeństwa w zamku Książ. Postanawia do niego pojechać. W czasie nocnej libacji Sauer potwierdza, że Jorg zabrał więźnia, co rozzłościło Heydricha. Szef Głównego Urzędu »  
00:44:39

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.4

Odcinek 4 W pobliżu zamku Czocha wybucha pożar. Jorg przedostaje się do ogarniętego płomieniami tajnego ośrodka ukrytego w lesie. Fotografuje znajdujący się tam reaktor atomowy. Na miejsce przybywają Globcke i Sauer. Sauer widząc zabitego wartownika wysyła do wnętrza zadymionego tunelu swojego pomocnika, Wolfa. W walce zwycięża Jorg, ale relacja Wolfa podsuwa Globckemu »  
00:43:38

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.5

Odcinek 5 Na leśnej drodze przed Czochą Anna Maria staje w obronie więźnia katowanego przez esesmana. Dowódca konwoju każe ją powiesić. Ujmuje się za nią Jorg. Obydwojgu grozi śmierć, ale esesmanów przepędza oddział Wehrmachtu. Rosjanie są już blisko. Z zamku widać łuny nad pobliskim Lubaniem. Generał Zawieniagin przyjeżdża do oddziału spadochroniarzy, którzy »  
00:45:00

Tajemnica twierdzy szyfrów - audiodeskrypcja - odc.9

Odcinek 9 Do polskiego ośrodka cichociemnych w Szkocji, gdzie zajęcia prowadzi doświadczony oficer Afgan, przyjeżdża kpt. Wood. Poszukuje on najlepszych komandosów do udziału w misji dotarcia do Czochy. Jorg widzi przez okno, jak Globcke przywozi Natalię. Dochodzi do starcia, ale Jorg, pamiętając o swojej misji, powstrzymuje się. - Ona jest moją zakładniczką, »  
00:44:56

Polecamy