• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Morderstwo w Bayonne”

11:03, 07.01.2019
„Morderstwo w Bayonne” W Bayonne, na południu Francji zostaje znaleziona martwa kobieta, przed śmiercią torturowana metodami stosowanymi w średniowieczu wobec kobiet oskarżonych o czary. Dwoje policjantów rozpoczyna złożone śledztwo.

W Bayonne, na południu Francji zostaje znaleziona martwa kobieta, przed śmiercią torturowana metodami stosowanymi w średniowieczu wobec kobiet oskarżonych o czary. Dwoje policjantów rozpoczyna złożone śledztwo.

„Morderstwo w Bayonne” (fot. Pierre Planchenault)
„Morderstwo w Bayonne” (fot. Pierre Planchenault)

Podziel się:   Więcej
Marie Daguerre, świeżo upieczona pani kapitan policji dostaje tę sprawę do rozwikłania. To jej pierwsze śledztwo w sprawie morderstwa. W Paryżu, Vincent Becker, legenda francuskiej policji, otrzymuje dramatyczny telefon od swojego syna Mathiasa, z którym od lat nie rozmawiał. Ślad po Mathiasie urywa się w Bayonne, ojciec natychmiast rusza więc na poszukiwanie zaginionego syna. Marie dostaje polecenie służbowe, aby wesprzeć Beckera w jego śledztwie. 

Wkrótce okazuje się, że obie sprawy są ze sobą powiązane. Dwójka policjantów, początkowo ścierających się w poglądach, musi zjednoczyć siły i zmierzyć się z lokalnymi legendami. Pojawiają się kolejne ofiary i wydaje się, że syn Beckera ma z nimi jakiś związek. Czy sam też jest ofiarą, z może groźnym zabójcą? 


MEURTRES A BAYONNE, Francja, 2014 
Reżyseria: Eric Duret 
W obsadzie: Antoine Dulery, Claire Borotra 

EMISJA W TVP HD: Sobota, 12 stycznia, godz. 00:15

Emisja filmu „Morderstwo w Guérande” o kolejnym śledztwie dwójki policjantów Marie Daguerre i Vincenta Beckera w sobotę, 19 stycznia, godz. 00:10