• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Przez żołądek do zdrowia”

08:37, 16.06.2016
„Przez żołądek do zdrowia” To nowatorski program poświęcony propagowaniu zdrowego stylu życia oraz sposobów odżywiania mogących wpłynąć na poprawę stanu zdrowia. Na przykładach osób, które mają problemy zdrowotne, twórcy programu określają, jaką rolę odgrywa odżywianie w prewencji i leczeniu wielu chorób. Na nowo odkrywamy dawną mądrość Hipokratesa: „Jedzenie powinno być lekarstwem, a lekarstwo jedzeniem”. Piątek, godz. 16.55.

To nowatorski program poświęcony propagowaniu zdrowego stylu życia oraz sposobów odżywiania mogących wpłynąć na poprawę stanu zdrowia. Na przykładach osób, które mają problemy zdrowotne, twórcy programu określają, jaką rolę odgrywa odżywianie w prewencji i leczeniu wielu chorób. Na nowo odkrywamy dawną mądrość Hipokratesa: „Jedzenie powinno być lekarstwem, a lekarstwo jedzeniem”. Piątek, godz. 16.55.

"Przez żołądek do zdrowia" - tylko w TVP HD!
"Przez żołądek do zdrowia" - tylko w TVP HD!

Podziel się:   Więcej

W poszczególnych odcinkach programu spotkamy dzieci, młode i starsze osoby, które cierpią na przeróżne, dręczące je od lat dolegliwości: alergie, choroby tarczycy, chroniczne zmęczenie czy bezsenność. Wśród uczestników znajdą się też osoby borykające się z otyłością i związanymi z nią dolegliwości, takimi jak cukrzyca czy nadciśnienie. Większość z nich przyjmuje leki, które tylko wytłumiają objawy, a nie są w stanie dotrzeć do przyczyn choroby. 
 

Wszyscy uczestnicy chcą zmienić swoje nawyki dotyczące trybu życia, przejść swoistą metamorfozę żywieniową. Widzowie prześledzą drogę uczestników do zdrowia i metody złagodzenia różnorodnych objawów chorobowych. Zobaczą, jak za pomocą naturalnych sposobów i przy wprowadzeniu odpowiedniej diety, można uzyskać lepsze samopoczucie, jakość życia, czy ograniczenie zażywania leków. Wśród bohaterek programu jest m.in. Krystyna Prońko.

Nasze zdrowie to przede wszystkim ścisły związek tego co jemy, z tym jak dbamy o własne ciało i psychikę, dlatego praktycznych wskazówek będą udzielali eksperci różnych specjalności:

Dr inż. Olga Paluchowska-Święcka: specjalista medycyny żywienia i dietetyki. Absolwentka Dietetyki oraz Ochrony Środowiska na SGGW. Doktorantka mikologii. Specjalizuje się w odchudzaniu estetycznym i dietetyce medycznej. Pracuje z pacjentami ze znacznymi obciążeniami zdrowotnymi.

Ireneusz Ciara: terapeuta żywieniowy, fizjolog przewodu pokarmowego, którego najważniejszym narzędziem pracy jest znajomość biochemicznych procesów trawienia. Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Universita di Ferrara we Włoszech oraz City University of New York u USA. Prowadzi konsultacje zdrowotno-dietetyczne oraz rozpisuje indywidualne diety terapeutyczne.

Witold Szmańda:
promotor zdrowego stylu życia. Autor holistycznego programu DDFS opartego na połączeniu detoksu, diety, fitness i SPA, pozwalającego uzyskać równowagę pomiędzy ciałem i umysłem. Pasjonat zdrowego odżywiania. Był trenerem personalnym gwiazd Hollywood m.in. Heidi Klum czy Keanu Reevesa.

Pyszne, zdrowe i łatwe do samodzielnego wykonania potrawy według zaleceń ekspertów przygotowuje z uczestnikami Szymon Szlendak.