• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

02. Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki

14:29, 04.08.2020
02. Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki <b>W sierpniu Rzeszów znów połączy sztuki i ludzi! W dniach 27-30 sierpnia odbędzie się 02. Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki. W programie spektakle, koncerty i widowisko plenerowe.</b>

W sierpniu Rzeszów znów połączy sztuki i ludzi! W dniach 27-30 sierpnia odbędzie się 02. Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki. W programie spektakle, koncerty i widowisko plenerowe.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Impreza ponownie zgromadzi w stolicy Podkarpacia artystów z państw wschodnich, dla których istotny jest kontekst pogranicza. W tym roku podczas Festiwalu zaprezentują się zespoły artystyczne z Polski, Rumunii, Litwy i Bułgarii. Spotkanie ze sztuką państw kulturalnego czworoboku w różnych miejscach na mapie Rzeszowa to gratka dla tych, którzy spędzając wakacje w mieście, szukają nieszablonowej rozrywki w niskiej cenie.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprosił do współpracy trzy teatry: Teatr Dramatyczny w Szawlach, Teatr Narodowy im. Vasile Alecsandriego w Jassach oraz Teatr Credo z Sofii.

Tegoroczny MF TRANS/MISJE – Wschód Sztuki - tak jak podczas I edycji - skoncentruje się przede wszystkim na teatrze dramatycznym. Każdy z zaproszonych partnerów zaprezentuje spektakl z własnego repertuaru - to różnorodne przedstawienia, które łączy tematyka miłości.

Imprezę otworzy pokonkursowa wystawa słynnego Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego, które w tym roku odbywa się już po raz 17.

Czas i miejsce: 27-30 sierpnia 2020, Rzeszów