• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

ClassiX Online

10:45, 25.09.2020
ClassiX Online <b>Pierwsza połowa roku obfitowała w niespodzianki, niekoniecznie miłe. Marcowa edycja Festiwalu ClassiX w Brodnicy została odwołana, a losy wydarzenia stanęły pod znakiem zapytania. Z jednej strony dostaliśmy wszyscy czas na zatrzymanie się i skonfrontowanie się z samym sobą zamkniętym w czterech ścianach, z drugiej zaś strony trzeba było znaleźć sposób na kontynuowanie działalności kulturalnej, by nie zaprzepaścić pracy, która została już wykonana. </b>

Pierwsza połowa roku obfitowała w niespodzianki, niekoniecznie miłe. Marcowa edycja Festiwalu ClassiX w Brodnicy została odwołana, a losy wydarzenia stanęły pod znakiem zapytania. Z jednej strony dostaliśmy wszyscy czas na zatrzymanie się i skonfrontowanie się z samym sobą zamkniętym w czterech ścianach, z drugiej zaś strony trzeba było znaleźć sposób na kontynuowanie działalności kulturalnej, by nie zaprzepaścić pracy, która została już wykonana.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Tak narodził się pomysł na ClassiX Online - przestrzeń, w której nasi dotychczasowi i nowi odbiorcy mają dostęp do dobrej rozrywki, treści ambitnych i wartościowych, natomiast artyści mają możliwość pokazania swojej twórczości. Odwiedzaliśmy naszych muzycznych przyjaciół, graliśmy z nimi lub ich nagrywaliśmy, rozmawialiśmy szukając tematów, które warto poruszyć i o których trzeba mówić.

Trasę ClassiX Online rozpoczęliśmy w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, gdzie grupa młodych studentów Akademii Muzycznej, tworząca zespół wokalny ⅚, porwała nas w muzyczne tango a’capella. Mat Kwiatkowski wraz z zespołem DISKOPOLIS stworzył antyvirusowy projekt muzyczny, łączący jazz, elektronikę i disco. W kolejnych tygodniach zaskakiwaliśmy widzów treścią, której z pewnością nie spodziewali się spotkać w ramach naszego Festiwalu. W muzyczną podróż po ludowych przyśpiewkach zabrał nas Sebastian Wypych z projektem “Polska Enter”. Dzięki uprzejmości twórców zaprezentowaliśmy film “Najmniejsza Wspólna Wielokrotność” Olo Walickiego i Konrada Kulczyńskiego, będący nie tyle filmem dokumentalnym o zespole “Llovage”, co muzyczną opowieścią o relacji dwóch przyjaciół opowiedzianą dźwiękiem. “Podziemie Nadziei” - kolejny prezentowany przez nas dokument - opowiadał o medycznym zastosowaniu marihuany i kontrowersji jaką ten temat wywołuje wśród Polaków. W ramach naszych cotygodniowych spotkań, zorganizowaliśmy również eko-panel dyskusyjny poprowadzony przez eksperta Marcina Tischnera na temat “Food and Zero Waste”. Poruszając trudne i społecznie zaangażowane tematy chcieliśmy pokazać, że ClassiX Online to miejsce na dyskusję i wielopłaszczyznową edukację.

Przed nami kolejne spotkania, rozmowy i pokazy filmowe, panele i warsztaty. Początek października obfitować będzie w pokazy filmów, m.in. filmu “Nasza Klątwa” Magdy Hueckel i Tomka Śliwińskiego, czy cyklu filmowych opowiadań o sztuce “Get Inspired” wyprodukowanych przez Fundację Mai i Mata Kwiatkowskich.
ClassiX Online
Nasłuchujcie i bądźcie z nami!
Więcej szczegółów znajdziecie na naszym Facebooku, Instagramie i kanale YT @festiwalclassix.
header("X-php: 103");