• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Czarodziejski flet - wykonanie koncertowe na inaugurację sezonu Teatru Wielkiego w Poznaniu

11:01, 11.08.2020
Czarodziejski flet - wykonanie koncertowe na inaugurację sezonu Teatru Wielkiego w Poznaniu <b>Szanowni Państwo,<br><br> już 5 września o godz. 19:00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wyjątkowe wydarzenie – koncertowe wykonanie opery „Czarodziejski flet” Mozarta z okazji 110. rocznicy istnienia gmachu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.</b>

Szanowni Państwo,

już 5 września o godz. 19:00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wyjątkowe wydarzenie – koncertowe wykonanie opery „Czarodziejski flet” Mozarta z okazji 110. rocznicy istnienia gmachu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Historia Opery Poznańskiej rozpoczęła się właśnie od wystawienia dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta – teraz, po 110 latach, pragniemy w sposób wyjątkowy uczcić ten jubileusz, zabierając naszych Widzów w podróż w czasie.

Za pulpitem jeden z najwybitniejszych oraz najbardziej cenionych na świecie polskich dyrygentów, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Poznaniu – maestro Gabriel Chmura. Dyrygentowi towarzyszyć będzie orkiestra oraz chór teatru pod kierownictwem niezastąpionego Mariusza Otto.
Na scenie pojawią się wyjątkowi soliści, m.in. Aleksandra Olczyk, która swoją interpretacją niezwykle wymagającej partii Królowej Nocy zachwyciła już publiczność berlińskiej Komische Oper i Teatro Real w Madrycie. W roli Tamina zaś usłyszymy Piotra Buszewskiego, finalistę prestiżowego konkursu Operalia i laureata 10. Konkursu Moniuszkowskiego, z powodzeniem rozwijającego swą karierę za granicą.

Mistrzowski kunszt dyrygenta w połączeniu z pełnym emocji dziełem Mozarta to pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów sztuki i miłośników nie tylko poznańskiego Teatru Wielkiego.
header("X-php: 103");