• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa MUZEOTERAPIA

15:41, 13.11.2019
II Ogólnopolska Konferencja Naukowa MUZEOTERAPIA <b>Muzeoterapia to coroczna konferencja grupy naukowców, praktyków – osób zainteresowanych socjoterapeutycznymi i psychoterapeutycznymi metodami pracy stosowanymi w muzeach. Podczas dwudniowego spotkania przyglądamy się relacjom beneficjentów programów edukacyjnych i pracowników różnych instytucji z dziedzictwem kulturowym.</b>

Muzeoterapia to coroczna konferencja grupy naukowców, praktyków – osób zainteresowanych socjoterapeutycznymi i psychoterapeutycznymi metodami pracy stosowanymi w muzeach. Podczas dwudniowego spotkania przyglądamy się relacjom beneficjentów programów edukacyjnych i pracowników różnych instytucji z dziedzictwem kulturowym.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W ramach konferencji odbywają się dwie sesje krótkich wykładów monograficznych. W tym roku będziemy poruszać kwestie związane z działaniami arteterapii oraz samej muzeoterapii. Postawienie pytania: Jak to działa? pozwoli przyjrzeć się szerzej nie tylko samym działaniom edukacyjnym z szeroko rozumianej edukacji muzealnej czy edukacji z wykorzystaniem sztuki ale również odwoła do bezpośrednich doświadczeń uczestników konferencji. Zarówno prelegenci jak i uczestnicy będą mogli porównać doświadczenia własne z podjętymi tematami.

W drugim dniu konferencji odbędą się warsztaty pokazujące szerokie spektrum wykorzystania sztuki w działaniach edukacyjnych. Działania twórcze pokażą jak sztuka i dzieło wpływają na nasze emocje oraz jak kontakt bezpośredni z dziełem sztuki zmienia nasze postrzeganie i buduje relacje dzieło – odbiorca.

Postaramy się również zobaczyć dzieło sztuki z perspektywy widza i twórcy, spróbujemy uchwycić towarzyszące temu zabiegowi zmiany w naszym postrzeganiu. Dzięki okulografom, będziemy mieć okazje „złapać” nieuchwytne, jakby się mogło wydawać, zapisy uczuć wywoływanych przez określone dzieła sztuki, oraz sprawdzić jakie dzieła najpełniej oddają nasze emocje.

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach,
26 – 27 listopada 2019 r.


Organizator: Muzeum Naroodowe w Kielcach