• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

K: KafKa w KomiKsie – wystawa zbiorowa

14:38, 07.08.2015
K: KafKa w KomiKsie – wystawa zbiorowa Kafka w komiksie?! Przecież jest „ponury”, „hermetyczny” i „trudny”. Trzech mistrzów komiksu Chantal Montellier, Jaromir99 oraz Robert Crumb spotyka się z Kafką na jego warunkach, a jednak każde na swój własny sposób.

Kafka w komiksie?! Przecież jest „ponury”, „hermetyczny” i „trudny”. Trzech mistrzów komiksu Chantal Montellier, Jaromir99 oraz Robert Crumb spotyka się z Kafką na jego warunkach, a jednak każde na swój własny sposób.

img
img

Podziel się:   Więcej
Kafka – redukujący siebie do litery „K” – który w wyobraźni szatkuje się na kawałki jak kiełbasę albo jest podciągany za szyję na linie aż przebija dach, i który dominującego ojca widzi jako mapę świata rozciągniętą na ziemi. Mistrz języka, owszem, lecz także mistrz zdumiewających mentalnych obrazów. Ten materiał to pole do popisu dla interpretacji graficznych do komiksu.

Troje mistrzów sztuki komiksu, których prace obejrzymy na tej wystawie w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa – francuska ilustratorka bandes dessinées Chantal Montellier („Proces”), czeski artysta i rockman Jaromir99 („Zamek”) oraz legendarny amerykański pionier komiksu Robert Crumb („Kafka”) – spotyka się z Kafką na jego warunkach, a jednak każde na swój własny sposób. Fantazja, żywioł narracyjny, dzika przesada, zaskoczenie!

20 sierpnia 2015 o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Davidem Zane Mairowitz’em (autorem komiksów - tekstów) i Jaromirem99 (rysownikiem - jednym z artystów, którego dzieła są na wystawie). Rozmowa będzie prowadzona w języku angielskim.

Wystawa: 08.08. - 27.09.2015
Spotkanie z autorami: 20 sierpnia 2015 o godz. 18:00

Miejsce: Gdańska Galeria Güntera Grassa , ul. Szeroka 34/35, 36, 37, Grobla I 1/2, 80-825 Gdańsk