• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Kino kryzysów”/ Przegląd filmowy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

12:31, 26.02.2020
„Kino kryzysów”/ Przegląd filmowy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski <b>Czas trwania: marzec–grudzień 2020<br> Kurator: Michał Matuszewski</b><br><br> W połowie marca rusza przegląd filmowy <i>Kino kryzysów</i> w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski poświęcony politycznym, klimatycznym i ekonomicznym załamaniom jako koniecznej części głębszej zmiany społecznej.

Czas trwania: marzec–grudzień 2020
Kurator: Michał Matuszewski


W połowie marca rusza przegląd filmowy Kino kryzysów w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski poświęcony politycznym, klimatycznym i ekonomicznym załamaniom jako koniecznej części głębszej zmiany społecznej.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Czy każdemu przełomowi historycznemu odpowiada gatunek, w którym najlepiej wyraża się duch epoki? W całorocznym programie Kino kryzysów znalazły się eksperymentalne dokumenty, które nie tylko opisują współczesne zmiany społeczne, ale są także dobrym punktem wyjścia do refleksji o formalnych i etycznych aspektach obrazowania kryzysów.

Współczesne konflikty nie dotyczą jedynie sfery polityki, ekonomii i ich społecznych konsekwencji. Towarzyszy im także kryzys prawdy i pytanie o sposoby obrazowania zmiany. Jakie problemy moralne wiążą się z reprezentacjami wojen, nierówności czy migracji uchodźców? Kryzys to stan, który wywołuje poczucie zagrożenia i katastroficzne nastroje. W jaki sposób możemy przekroczyć fatalizm i melancholię, towarzyszące schyłkowi?
Podczas przeglądu zastanowimy się, czy kryzysy mogą stać się momentami napięć wyzwalających energię potrzebną do tworzenia nowych scenariuszy przyszłości.
„Kino kryzysów”/ Przegląd filmowy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Więcej informacji na stronie u-jazdowski.pl/kino/repertuar/kino-kryzysow