• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kino z Roztocza nadaje na świat/21 Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

15:26, 04.08.2020
Kino z Roztocza nadaje na świat/21 Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu <b>7-16 sierpnia 2020 r.<br> Edycja hybrydowa</b><br><br> Blisko <b>180 projekcji filmowych</b>, w tym <b>pokazy przedpremierowe, spotkania z twórcami i Warsztaty Kultury Filmowej.</b> Po raz <b>21 w Zwierzyńcu na Roztoczu, od 7 do 16 sierpnia 2020 roku, odbędzie się Letnia Akademia Filmowa. </b>

7-16 sierpnia 2020 r.
Edycja hybrydowa


Blisko 180 projekcji filmowych, w tym pokazy przedpremierowe, spotkania z twórcami i Warsztaty Kultury Filmowej. Po raz 21 w Zwierzyńcu na Roztoczu, od 7 do 16 sierpnia 2020 roku, odbędzie się Letnia Akademia Filmowa.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W tym roku – z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych – zdecydowana większość projekcji filmowych, prelekcji, warsztatów i spotkań z artystami odbędzie się on-line.
Do Zwierzyńca zapraszamy na pokazy plenerowe na dziedzińcu historycznego Browaru.
Dodatkowo ze Zwierzyńca nadawać będzie telewizja festiwalowa.

W ubiegłym roku świętowaliśmy jubileuszową, dwudziestą edycję festiwalu. Nikt nie spodziewał się, że 21. Letnia Akademia Filmowa również okaże się odsłoną wyjątkową, ale tym razem za sprawą pandemii i jej wpływu na naszą codzienność i na wakacyjny odpoczynek. W ciągu ostatnich miesięcy zmienił się rynek filmowy i festiwalowy, a wprowadzony reżim sanitarny sprawił, że z troski o bezpieczeństwo i wygodę widzów LAF postanowiliśmy zdecydowaną większość projekcji i spotkań przenieść do internetu.

- Nie chcieliśmy całkowicie rezygnować z organizacji LAF, więc zdecydowaliśmy się na wersję hybrydową – mówi Joanna Trębowicz, dyrektorka festiwalu. - Zmniejszony budżet, ograniczona dostępność filmów oraz nasze możliwości techniczne to przeszkody, z którymi musimy się mierzyć tego lata. Mimo to mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć skromniejszy, ale równie ciekawy program i zachować klimat Akademii.
Kino z Roztocza nadaje na świat/21. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
FESTIWAL W INTERNECIE
Na specjalnie powstałej dla LAF platformie vod.laf.org.pl/ będziemy mogli zobaczyć większość tegorocznych festiwalowych filmów. Większość z nich będzie dostępna po zakupie biletu przez cały czas trwania festiwalu, a tylko część będzie możliwa do obejrzenia według podanego harmonogramu. Jedyne projekcje plenerowe, które będą realizowane na terenie zabytkowego browaru w Zwierzyńcu, to filmy w cyklu
Kino Nocne (codziennie o 22.00).

Organizatorem wydarzenia jest obecnie Fundacja Filmowa Warszawa.