• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Międzynarodowy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach

14:07, 06.03.2024
Międzynarodowy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach Inspiracją do zorganizowania w Żorach Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej był odbywający się wcześniej przez 15 lat w Żorach Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. W ramach Przeglądu w żorskich kościołach występowały chóry z całej Polski, serwując sympatykom muzyki sakralnej prawdziwą artystyczną ucztę.

Inspiracją do zorganizowania w Żorach Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej był odbywający się wcześniej przez 15 lat w Żorach Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. W ramach Przeglądu w żorskich kościołach występowały chóry z całej Polski, serwując sympatykom muzyki sakralnej prawdziwą artystyczną ucztę.

min
min

Podziel się:   Więcej
Plakat wydarzenia

Widząc potrzebę zmiany formuły, a jednocześnie chcąc podnieść rangę imprezy, jej pomysłodawcy czyli Ewa Adamczyk-Ścibik oraz Krzysztof Ścibik postanowili wraz z gospodarzami ks. proboszczem Tomaszem Nowakiem (parafia pw. św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach) oraz ks. proboszczem Bartoszem Cieślarem (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach) zainicjować Międzynarodowy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej. Współorganizatorem wydarzenia o międzynarodowym charakterze zostało Miasto Żory, reprezentowane przez Waldemara Sochę – Prezydenta Miasta Żory oraz Daniela Wawrzyczka – Zastępcę Prezydenta Miasta Żory.

Program koncertu dostępny na stronie: program

zobacz również