• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Moje 75 lat z Operą Śląską. Podzielcie się wspomnieniami i pamiątkami!

11:20, 29.05.2020
Moje 75 lat z Operą Śląską. Podzielcie się wspomnieniami i pamiątkami! <b>Trwa jubileuszowy, 75. sezon artystyczny Opery Śląskiej w Bytomiu. Częścią obchodów jest stworzenie historycznej kolekcji. Do udziału w jej skompletowaniu zostali zaproszeni widzowie i przyjaciele tego wyjątkowego miejsca, także sami artyści. Wystarczy napisać lub dołączyć do grupy na Facebooku.</b>

Trwa jubileuszowy, 75. sezon artystyczny Opery Śląskiej w Bytomiu. Częścią obchodów jest stworzenie historycznej kolekcji. Do udziału w jej skompletowaniu zostali zaproszeni widzowie i przyjaciele tego wyjątkowego miejsca, także sami artyści. Wystarczy napisać lub dołączyć do grupy na Facebooku.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Moje 75 lat z Operą Śląską… ale także 50, 10 czy 5. Opera Śląska nie istniałaby bez melomanów. Wiemy też, że oni sami czują się cząstką tej 75-letniej historii i ją pielęgnują. Bo to także część ich życia. - Zawsze najbliższa była mi Opera Śląska. Przez lata widziałam, jak się zmienia, pięknieje. (…) Uwielbiam jej kameralną scenę. Chociaż byłam w innych teatrach operowych, gdzie sceny są ogromne, to wolę naszą. Dzięki niej mamy bliższy, prawie intymny kontakt z artystami – wspomina Melomanka Roku 2010, Elżbieta Sochacka, ponad 90-letnia bytomianka, która regularnie odwiedza bytomski teatr i to od pierwszego sezonu! Opera Śląska we wspomnieniach widzów to miejsce, gdzie przyprowadzili ich po raz pierwszy ukochani dziadkowie. Dla niektórych wiąże się też ze wspomnieniem wyjątkowej randki. Być może sympatia z tego spotkania nie przetrwała, ale miłość do opery – i owszem. Odnaleźć ją można zarówno we wspomnieniach, jak i w pamiątkach, przechowywanych w szufladach, kartonach, puzderkach.

Dziś Opera Śląska zaprasza swoich widzów do podzielenia się tymi symbolami historii. Niech staną się wyjątkową częścią obchodów jubileuszu 75-lecia Opery Śląskiej. Afisze, plakaty, programy, zdjęcia, statuetki, autografy, pocztówki, listy, recenzje czy wrażenia ze spektakli, zapisane w pamiętnikach. Pożółkłe bilety. A może ktoś z artystów występujących na scenie Opery Śląskiej podarował coś na pamiątkę? Batutę? Pióro? Nuty? Może… fragment scenografii? Każdy przedmiot może być cenny, tak samo, jak wspomnienie zapisane w naszej pamięci. Podaruj je nam, podziel się nimi, wypożycz.
Moje 75 lat z Operą Śląską. Podzielcie się wspomnieniami i pamiątkami!
Jeżeli posiadasz pamiątki związane z Operą Śląską napisz: moje75lat@opera-slaska.pl 
Dołącz do naszej grupy na Facebooku: www.facebook.com/groups/moje75latzoperaslaska/