• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Moniuszko for the world – najpiękniejsze pieśni polskie w językach świata

15:58, 13.11.2019
Moniuszko for the world – najpiękniejsze pieśni polskie w językach świata <b>Odważny projekt, propagujący twórczość Moniuszki, ponownie na afiszach Warszawskiej Opery Kameralnej. Emilian Madey zaprezentuje kompozycje mistrza, które zachwycą nie tylko melomanów.</b>

Odważny projekt, propagujący twórczość Moniuszki, ponownie na afiszach Warszawskiej Opery Kameralnej. Emilian Madey zaprezentuje kompozycje mistrza, które zachwycą nie tylko melomanów.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Warszawska Opera Kameralna zaprasza na wyjątkowe muzyczne wydarzenie, zainicjowane przez Emiliana Madeya – wybitnego pianistę i dyrygenta. „Moniuszko for the world”, to koncert pieśni mistrza w nowych wersjach obcojęzycznych.

Stanisław Moniuszko, jeden z czołowych polskich kompozytorów, pozostawił prawie 300 pieśni - przekładów polskiej i europejskiej poezji, z towarzyszeniem fortepianu. Zebrane w „Śpiewnikach domowych” utwory, odznaczają się głęboką ekspresją i naturalną melodyką, perfekcyjnie łącząc warstwę tekstową i muzyczną.Wiele z nich na stałe weszło do repertuaru koncertowego i istnieje obecnie w powszechnej świadomości słuchaczy („Prząśniczka”, „Dziad i baba”, „Złota rybka”).

Inicjatywa Emiliana Madeya, który postanowił upowszechnić dzieła operowe Moniuszki w obcych językach, stanowi doskonale przemyślaną całość. Efektem zachwyceni będą zarówno miłośnicy pieśni ojca polskiej opery narodowej jak i zagraniczni słuchacze.

Występują:

Anna Mikołajczyk-Niewiedział
– sopran,
Dariusz Machej – bas,
Emilian Madey – fortepian, autor koncepcji artystycznej

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie //30 listopada 2019, godz. 17:00 (sobota)

Organizator: Warszawska Opera Kameralna