• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Nie odpowiadam za swoje sny”. Oniryzm jako narzędzie buntu

15:07, 04.08.2020
„Nie odpowiadam za swoje sny”. Oniryzm jako narzędzie buntu <b>Jak pandemia wpłynęła na marzenia senne? Czy oniryczna konwencja to bunt czy ucieczka? Muzeum Pana Tadeusza we wtorek 11 sierpnia o godzinie 18.00 zaprasza na premierę online filmu o relacjach między, kinem, literaturą, marzeniem i koszmarem.</b>

Jak pandemia wpłynęła na marzenia senne? Czy oniryczna konwencja to bunt czy ucieczka? Muzeum Pana Tadeusza we wtorek 11 sierpnia o godzinie 18.00 zaprasza na premierę online filmu o relacjach między, kinem, literaturą, marzeniem i koszmarem.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W realizacji udział wzięli: węgierska aktorka i producentka Orsolya Török-Illyés, znana z filmu „Bibliothèque Pascal”, Dominika Słowik, laureatka Paszportu „Polityki” za powieść „Zimowla” i Wiktor Stribog, twórca audiowizualny, autor kanału KrainaGrzybowTV.

W ramach programu towarzyszącego przeglądowi filmowemu „Ręce do góry!” Bunt w kinie krajów V4 Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wydarzenie online pt. Sny i filmy mają podobną strukturę. I tu, i tu czas biegnie nieliniowo, pojawiają się retrospekcje, metamorfozy bohaterów, nagłe, nieprawdopodobne zwroty akcji, zlekceważone zostają prawa fizyki. W sytuacji ograniczonej wolności oniryczna, czy baśniowa stylistyka pozwalała twórcom zasugerować to, czego nie mogli powiedzieć wprost, a sfera fantazji stanowiła schronienie przed uciążliwą codziennością.

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.