• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Rock opera „Jesus Christ Superstar” A. L. Webbera – premiera Opery Lubelskiej

13:46, 06.03.2024
Rock opera „Jesus Christ Superstar” A. L. Webbera – premiera Opery Lubelskiej Światowy hit z muzyką Andrew Lloyda Webbera i tekstami Tima Rice’a, z udziałem zespołu Opery Lubelskiej oraz innych gwiazd scen operowych i musicalowych, po raz pierwszy na Lubelszczyźnie – już 23 i 24 marca 2024!

Światowy hit z muzyką Andrew Lloyda Webbera i tekstami Tima Rice’a, z udziałem zespołu Opery Lubelskiej oraz innych gwiazd scen operowych i musicalowych, po raz pierwszy na Lubelszczyźnie – już 23 i 24 marca 2024!

min
min

Podziel się:   Więcej

Premiera rock opery „Jesus Christ Superstar” to wyjątkowe wydarzenie. Ten porywający musicalowy hit, ze znakomitym librettem Tima Rice’a i genialną muzyką Andrew L. Webbera, przedstawia historię ostatnich dni życia Jezusa, opowiedzianą oczami jego zwolenników i przeciwników.

Do udziału w projekcie zaangażowaliśmy znakomity zespół Opery Lubelskiej oraz artystów reprezentujących inne sceny operowe i teatry muzyczne w Polsce, m.in.: Operę Narodową, Operę Bałtycką czy Teatr Muzyczny w Łodzi. Realizatorami wydarzenia są znane nazwiska sceniczno-operowe jak: Tomasz Man (reżyseria), Ruben Silva (kierownictwo muzyczne), Iwona Runowska (choreografia), Anetta Piekarska-Man (scenografia i kostiumy) czy Zuzanna Piekarska (wizualizacja, grafika).

Będzie to premiera, która ma szczególną wartość kulturową i społeczno-naukową. Zmuszająca do refleksji, pełna wzruszeń i symboli, które w kontekście okresu liturgicznego i Wielkiego Postu nadadzą wydarzeniu wymiar bardziej duchowy.

Plakat wydarzenia

Gdzie: Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Kiedy: 23 marca 2024 r., godz. 18.00 oraz 24 marca 2024 r., godz. 17.00

Strona wydarzenia

zobacz również