• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Twórczy projekt integracyjny - Open Art. Udogodnienia

12:32, 06.08.2020
Twórczy projekt integracyjny - Open Art. Udogodnienia <b>Zmiana społeczna przez kulturę - dostępną dla każdego i aktywnie praktykowaną – to cel nowego projektu Fundacji Open Mind.<br> Twórczo i w praktyce dzieci i młodzież będą poznawać przeróżne oblicza sztuki, korzystając z bezpłatnych zajęć w kilkunastu ośrodkach kulturalnych we Wrocławiu.</b>

Zmiana społeczna przez kulturę - dostępną dla każdego i aktywnie praktykowaną – to cel nowego projektu Fundacji Open Mind.
Twórczo i w praktyce dzieci i młodzież będą poznawać przeróżne oblicza sztuki, korzystając z bezpłatnych zajęć w kilkunastu ośrodkach kulturalnych we Wrocławiu.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W ramach projektu przeprowadzonych zostanie szereg wydarzeń w okresie lipiec-grudzień 2020 r. obejmujących obchody kuratorskie, twórcze warsztaty i zajęcia prowadzone przez artystów, projektantów i animatorów. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić i pracować w takich miejscach jak: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Pawilon Czterech Kopuł, Muzeum Miejskie Wrocławia, Muzeum Architektury, Muzeum Współczesne Wrocław, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Pana Tadeusza, CRZ Krzywy Komin, Konkury Kultury.

Dzieci nauczą się różnych technik rękodzieła, wykonają prace plastyczne i audiowizualne. Dzięki technologicznym udogodnieniom każdy uczestnik będzie mógł poznawać i tworzyć sztukę, bez względu na ograniczenia zdrowotne, społeczne czy ekonomiczne. Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Organizator: Fundacja Open Mind
Współorganizator: CRZ Krzywy Komin, Grupa Kreatywni

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Open Art. Udogodnienia, harmonogram
Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy:
http://openart.wroclaw.pl/
https://www.krzywykomin.pl/