• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wystawa „Bereś” w Cricotece

13:02, 08.03.2024
Wystawa „Bereś” w Cricotece Od 21 marca w krakowskiej Cricotece trwać będzie wystawa Jerzego Beresia – jednego z najważniejszych awangardowych artystów polskich. To pierwsza od śmierci artysty duża prezentacja jego twórczości, na którą składają się dwa nurty: rzeźby i manifestacje.

Od 21 marca w krakowskiej Cricotece trwać będzie wystawa Jerzego Beresia – jednego z najważniejszych awangardowych artystów polskich. To pierwsza od śmierci artysty duża prezentacja jego twórczości, na którą składają się dwa nurty: rzeźby i manifestacje.

Wystawa „Bereś” w Cricotece
Wystawa „Bereś” w Cricotece

Podziel się:   Więcej
Na wystawie, zgodnie z pierwotnymi zamysłami artysty, będzie możliwość nawiązania bezpośredniej relacji z częścią obiektów, poprzez ich dotykanie i wprawianie w ruch. Istotnym elementem wystawy będzie program performatywny w formie przeglądu, do którego zostali zaproszeni performerzy i performerki; a także rozbudowany program wydarzeń towarzyszących, m.in. oprowadzania kuratorskie, spacery i otwarta pracownia drewna.
Wystawa „Bereś” w Cricotece

Wystawie towarzyszyć będą dwie publikacje: książka córki artysty, Bettiny Bereś „Awangarda między kuchnią a łazienką” oraz katalog z dokumentacją fotograficzną wystawy i tekstami Magdaleny Ujmy, Marty Smolińskiej, Krzysztofa Siatki i kuratorów. Równolegle, w Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora, oddziale Cricoteki przy ul. Siennej 7/5, trwać będzie wystawa towarzysząca „Bereś / Kantor”, obrazująca artystyczną współobecność Jerzego Beresia i Tadeusza Kantora.

Organizatorzy: Cricoteka i Fundacja im. Marii Pinińskiej-Bereś i Jerzego Beresia. Wystawa czynna do 8 grudnia 2024 roku.

Strona wystawy

zobacz również