• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Koszalin

Wyjątkowa ekspozycja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości stanęła przed delegaturą ZUW [ZDJĘCIA]

13:55, 20.07.2018
Wyjątkowa ekspozycja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości stanęła przed delegaturą ZUW [ZDJĘCIA] Wystawę, która została zrealizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej będzie można obejrzeć do soboty.<br />

Wystawę, która została zrealizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej będzie można obejrzeć do soboty.

obraz główny
obraz główny

Podziel się:   Więcej
Muzeum korzysta z multimedialnych urządzeń najnowszej generacji. Dzięki nowoczesnym animacjom oraz interaktywnym aplikacjom ukazującym setki archiwalnych fotografii, wyjątkowych filmów i starannie dobranych dokumentów powstała fascynująca opowieść, która towarzyszy nam w podróży po dziejach Rzeczypospolitej.

Zdaniem historyka, profesora Bogusława Polaka z Politechniki Koszalińskiej, wydarzenia i postaci pokazane na wystawie to powód do dumy dla każdego Polaka:

- Obok wybitnych polityków, ekonomistów, konstruktorów są artyści, którzy wstrząsnęli światem kultury. Jesteśmy narodem, który do cywilizacji europejskiej i światowej wniósł wiele i powinniśmy się tym szczycić. W Mobilnym Muzeum w przystępnej, ciekawej i nowatorskiej formie mamy to dzięki czemu możemy mieć poczucie narodu zdolnego i dumnego.

W przekazach multimedialnych wykorzystano bogate materiały pochodzące z archiwów, bibliotek i muzeów. Dzięki kioskom informacyjnym z dotykowymi ekranami każdy może wybrać najbardziej dla siebie interesującą ścieżkę tematyczną, rozwijając poszczególne wątki informacyjne według własnej koncepcji. Ustawiony w ramach wystawy specjalny stół interaktywny przybliża życie ludzi i wydarzenia, które znacząco wpłynęły na budowanie Polski niepodległej. Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Wystawę można oglądać dziś w godzinach 12:00 - 18:00 i w sobotę od 10:00 do godziny16:00. A do godziny 13:00 relacja z miejsca wydarzenia na antenie Polskiego Radia Koszalin. Muzeum odwiedziło Koszalin na zaproszenie ministra MSWiA Pawła Szefernakera. Radio Koszalin jest koordynatorem tego wydarzenia.

Z Muzeum Mobilnym w ramach obchodów 100-lecia niepodległości organizowanych przez naszą rozgłośnię spotkamy się także 1 sierpnia w Ustce.

Red./ap
 
 
 
...
 
.