• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

SŁUPSK

155 nielegalnie pracujących cudzoziemców ujawniła kontrola Straży Granicznej w Słupsku

11:12, 12.04.2024
155 nielegalnie pracujących cudzoziemców ujawniła kontrola Straży Granicznej w Słupsku <p>155 cudzoziemców skierowanych do pracy w przetwórstwie rybnym przez dwie firmy świadczące usługi agencji pracy i zajmujące się outsourcingiem pracowniczym w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnionych było nielegalnie - podał Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku.</p>

155 cudzoziemców skierowanych do pracy w przetwórstwie rybnym przez dwie firmy świadczące usługi agencji pracy i zajmujące się outsourcingiem pracowniczym w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnionych było nielegalnie - podał Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku.

fot.
fot.

Podziel się:   Więcej

Ujawnienie pracujących nielegalnie 155 cudzoziemców to wynik zakończonej kontroli usteckich pograniczników przeprowadzonej w dwóch firmach działających w Słupskiej Strefie Ekonomicznej.

Funkcjonariusze SG potwierdzili, że z 388 cudzoziemców z Kolumbii, Peru, Kuby, Zimbabwe, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i z Gruzji, których kontrolowane obie firmy skierowały do pracy w przetwórstwie rybnym, 155 nie miało wymaganych zezwoleń i dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce.

Dodatkowo 102 obcokrajowcom pracodawca powierzył pracę na innych warunkach niż określone w zezwoleniach na pracę. Pracodawca, jak podał MOSG, nie poinformował na piśmie i w wymaganym terminie właściwych urzędów o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemców.

SG będzie kierować do sądu wnioski o ukaranie pracodawcy i cudzoziemców.

PAP/aś

LOGO PAP
.