• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

SŁUPSK

„Samorządowe Potyczki”: podsumowanie wyników wyborów w Słupsku

10:09, 12.04.2024
„Samorządowe Potyczki”: podsumowanie wyników wyborów w Słupsku Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Małgorzata Lenart (Łączy nas Słupsk), Jan Lange (Platforma Obywatelska) oraz Adam Sędziński (Słupsk Wspólnie).

Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Małgorzata Lenart (Łączy nas Słupsk), Jan Lange (Platforma Obywatelska) oraz Adam Sędziński (Słupsk Wspólnie).

zdjecie glowne
zdjecie glowne

Podziel się:   Więcej

Przypomnijmy, w zeszłą niedzielę w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. W Słupsku Koalicja Obywatelska uzyskała 9 mandatów radnych, na drugim miejscu uplasowały się Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Łączy nas Słupsk (6 mandatów). W radzie miejskiej zasiądzie także dwóch kandydatów z KWW Słupsk Wspólnie.

Jan Lange zaznaczył, że jest zadowolony z wyniku wyborów: - Będziemy mieli dziewięciu radnych, to bez wątpienia dobry wynik. Dziękujemy, że mieszkańcy Słupska obdarzyli nas tak dużym zaufaniem. To oczywiście dla nas ogromna odpowiedzialność.

W słupskiej radzie miejskiej zasiądzie dwóch przedstawicieli komitetu Słupsk Wspólnie. Adam Sędziński zaznaczył, że będzie przekonywał innych samorządowców do realizacji części ich programu.

Małgorzata Lenart nie ukrywała rozczarowania niską frekwencją podczas wyborów: - W Słupsku wyniosła ona 43 procent. Być może zabrakło kampanii pro frekwencyjnej. Wielu z nas myślało, że będzie podobna frekwencja, jak podczas wyborów parlamentarnych. Niestety tak się nie stało.

W drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Słupska powalczą urzędująca prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Paweł Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Mieszkańcy Słupska wybiorą prezydenta miasta 21 kwietnia.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt