• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

SŁUPSK

Zbigniew Konwiński: do końca roku chcemy stworzyć systemowe rozwiązania dotyczące mediów publicznych

09:31, 29.05.2024
Zbigniew Konwiński: do końca roku chcemy stworzyć systemowe rozwiązania dotyczące mediów publicznych <p>Poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim odniósł się do sytuacji mediów publicznych.</p>

Poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim odniósł się do sytuacji mediów publicznych.

zdjecie glowne
zdjecie glowne

Podziel się:   Więcej

Media publiczne, w tym rozgłośnie regionalne Polskiego Radia, od początku roku nie otrzymują pieniędzy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zgodnie z decyzją przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego - środki są zdeponowane na rachunku sądowym.

Zbigniew Konwiński przypomniał, że złożono wniosek o postawienie szefa KRRiT przed trybunałem stanu: - Oczywiście będziemy starali się te pieniądze (z abonamentu radiowo-telewizyjnego - przyp. red.) wydobyć wszelkimi możliwymi sposobami. Obecnie pomagamy mediom doraźnie, były przekazane pieniądze z rezerwy Kancelarii Premiera. Do końca roku chcemy stworzyć systemowe rozwiązania dotyczące mediów publicznym.

Podczas porannej rozmowy Zbigniew Konwiński odniósł się także do kolejnego projektu granic Słupska: - Najlepiej by było, żeby doszło do takiego połączenia za zgodą samorządów. Rozszerzenie miasta jest nieuniknione.

W trakcie rozmowy słupski poseł odniósł się także do afery wokół Funduszu Sprawiedliwości.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt