• Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Sport

Bałtyk wygrał piłkarskie derby Koszalina i awansował do półfinału Pucharu Polski ZZPN

08:26, 23.05.2024
Bałtyk wygrał piłkarskie derby Koszalina i awansował do półfinału Pucharu Polski ZZPN <p>W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej podopieczni trenera Łukasza Korszańskiego pokonali na własnym boisku Gwardię 3:2 i tym samym awansowali do półfinału tych rozgrywek.</p>

Podziel się:   Więcej

Bramki dla Bałtyku zdobyli Alan Krauze, Miłosz Stępnik i Patryk Kwiatkowski. Dla gości strzelili Cezary Zalewski i Marcin Gawron.

Trener Bałtyku Łukasz Korszański był zadowolony z występu swoich podopiecznych: - Od początku to my byliśmy w posiadaniu piłki. Gwardia grała w obronie niskiej. W ostatnich dwóch meczach zaskakiwali nas z kontrataków.

Trenerzy Gwardii Daniel Wojciechowski i Michał Mikołajczyk podkreślili, że w pierwszej połowie to ich podopieczni kontrolowali przebieg spotkania. Sytuacja zmieniła się, kiedy za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, musiał zejść z boiska Hubert Dublinowski:

- W pierwszej połowie mięliśmy rywala pod kontrolą, wiedzieliśmy jak będzie grał, byliśmy do tego przygotowani. Strzeliliśmy bramkę, do przerwy wygrywaliśmy. Wróciliśmy z szatni, gra rywala się nie zmieniła. Niestety błąd zawodnika, druga żółta kartka, później czerwona wpłynęły na takie zakończenie.

Były to trzecie derby Koszalina w tym sezonie. Dwukrotnie wygrali Gwardziści, a raz lepsza okazała się ekipa z Andersa.

W półfinale Pucharu Polski ZZPN Bałtyk zmierzy się ze Świtem Skolwin, który po rzutach karnych pokonał Błękitnych Stargard. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Starcie Bałty Koszalin - Świt Skolwin rozegrane zostanie 5 czerwca w Koszalinie.

Zwycięzca Pucharu Polski ZZPN, oprócz nagrody finansowej, otrzyma miejsce w eliminacjach, w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 3:2 (0:1)