• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Hallo Szpicbródka czyli ostatni występ Króla Kasiarzy”

14:17, 09.11.2021
„Hallo Szpicbródka czyli ostatni występ Króla Kasiarzy”

fot. „Hallo Szpicbródka"
fot. „Hallo Szpicbródka"

Podziel się:   Więcej
Przebój kasowy 1980 r. 

Nagroda za dźwięk dla Nikodema Wołk -Łaniewskiego na FPFFw Gdańsku, "Złote Grona" dla Gabrieli Kownackiej na LLF w Łagowie w 1979 r. 

Komedia muzyczna w stylu retro nawiązująca do tradycji warszawskich teatrzyków rewiowych z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. 

Warszawa, lata dwudzieste. Rewiowy teatrzyk "Czerwony Młyn" jest zagrożony bankructwem. Zrozpaczonego właściciela Kulkę-Lalewicza odwiedza inżynier Fred Kampinos i proponuje finansową pomoc. Wkrótce zaczyna prace remontowe, które głównie koncentrują się w piwnicach teatru. Naprzeciwko teatralnego budynku znajduje się Bank Dyskontowy. Fred organizuje włamanie, a remont to kamuflaż dla przeprowadzenia podkopu. Kampinos chce przygotować nową premierę. Lalewicz oznajmia mu, że libretto nowej rewii osnute zostało wokół perypetii kasiarza Szpicbródki. Nikt jednak nie wie, że Szpicbródka to właśnie Fred. Kampinos zakochuje się w tancerce Anicie i pomaga jej w karierze. Życie w teatrze podoba mu się coraz bardziej. Tymczasem w piwnicach przestępcy Pytak i Mikuś wciąż pracują nad podkopem. Tajemniczy Maks, który z ukrycia finansuje napad, żąda od Freda, aby jak najszybciej dokonał włamania. Dzień przestępstwa ma być równocześnie dniem premiery. 


Reżyser: Janusz Rzeszewski, Mieczysław Jahoda
Scenariusz: Ludwik Starski
Zdjęcia: Jan Laskowski
Opracowanie muzyczne: Maciej Śniegocki
Wyk.: Piotr Fronczewski, Gabriela Kownacka, Ewa Wiśniewska, Irena Kwiatkowska, Wiesław Michnikowski, Jan Kobuszewski, Bohdan Łazuka, Emil Karewicz, Wiesław Gołas, Kazimierz Kaczor, Krzysztof Majchrzak