• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kulturalny weekend - co? gdzie? kiedy?

17:36, 18.09.2020
  ar;
Kulturalny weekend - co? gdzie? kiedy?


Podziel się:   Więcej
W Wilnie rozpoczął się Jarmark Narodów. Już 12. raz zostaną zaprezentowane tradycje, rękodzieło i folklor mniejszości narodowych mieszkających na Litwie. Nie zabraknie polskich akcentów: wystąpią między innymi zespół "Wilia", "Sto uśmiechów", "Kropelki, "Rudomianka".

„Litwa ma wiele narodowości. A ten Jarmark Narodów co roku na nowo otwiera każdą z nich. Program jarmarku jest bardzo bogaty. Nie zabraknie więc ciekawej kuchni i potraw. Te mniejszości narodowe na Litwie mają również wiele zespołów, które będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć” - Vytenis Urba, organizator Jarmarku Narodów.

Jarmark Narodów w Wilnie potrwa do niedzieli.

W niedzielę w klasztorze franciszkańskim wystąpi Bartas Szymoniak z koncertem poświęconym obchodom setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i Nadniemeńskiej w Wilnie.

„Będziecie mogli usłyszeć nasze utwory nie tylko z płyty "ALARM" do wierszy Gajcego Baczyńskiego czy Słomińskiego, ale również najnowszy album, i oczywiście nie zabraknie wojownika z miłości. Zapraszamy wszystkich kto lubi beadrock” - Bartas Szymoniak, muzyk.

Muzyka Bartasa Szymoniaka to niezwykłe połączenie nowoczesnych, nowatorskich wręcz aranżacji, z często patriotycznym przekazem o niepodległościowym charakterze. Początek koncertu o godzinie 17. Wstęp wolny.

Także w niedzielę w stolicy odbędzie się Festiwal Kultury Romskiej - GYPSY FEST 2020. Motto tegorocznego festiwalu brzmi „Bez etykiety!”.

„Co roku ten festiwal przypada na 8 kwietnia, kiedy to obchodzony jest międzynarodowy dzień Romów. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa został on przełożony. Ale co ciekawe zbiegł się z Jarmarkiem Narodów. W tym roku to już 3. edycja naszego festiwalu” - Vaida Poškaitė-Kovaliuk, organizator "Gypsy Fest 2020".

Podczas imprezy nie zabraknie romskiej muzyki, śpiewów, tańców, ducha wolności. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej renginiai.kasvyksta.lt
 
 
 
...
 
header("X-php: 103");