• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Można zgłaszać kandydatów do tytułu „Polak Roku” 2020

17:17, 18.09.2020
  ar;
Można zgłaszać kandydatów do tytułu „Polak Roku” 2020


Podziel się:   Więcej
Siostra Anna Mroczek, ekonom Zgromadzenia Sióstr od Aniołów była jedną z dwojga laureatów plebiscytu Polak Roku 2019. Czytelnicy Kuriera Wileńskiego docenili ją za założenie Centrum Kształcenia Rodziny w Nowej Wilejce.

„Przede wszystkim wielka radość. Kiedyś Zofia Nałkowska powiedziała, że za nic nie jesteśmy tak wdzięczni jak za wdzięczność. Więc ja to przyjęłam po prostu jako symbol wdzięczności za długie lata posługi tutaj” – mówi Anna Mroczek.

Redakcja Kuriera Wileńskiego ogłosiła właśnie 23. edycję swojego plebiscytu i czeka na propozycje kandydatur od czytelników. Celem jest wytypowanie osób najbardziej zasłużonych dla polskości w 2020 roku.

„Tych ludzi nigdy nie brakuje, zawsze w redakcji żartujemy, że już chyba wszystkim podziękowaliśmy, bo to jest forma swoista podziękowania dla tych najbardziej zasłużonych. Ale jak się okazuje, zgłaszane są nowe i nowe osoby” - Robert Mickiewicz, redaktor naczelny "Kuriera Wileńskiego".

Kapituła plebiscytu, w której skład wchodzą laureaci poprzednich edycji spośród nadesłanych do redakcji zgłoszeń wybierze dziesięciu kandydatów. Zgłoszenia można przesyłać do 18 października. W drugim etapie czytelnicy będą mogli oddać głos na swojego faworyta.

„Ten cel, przede wszystkim, pokazać dorobek naszych ludzi na Wileńszczyźnie co zrobili, i co roku to całkiem inny wybór czytelników. Powiedzmy to jako barometr opinii społecznej Polaków na Litwie” - Zygmunt Klonowski, wydawca "Kuriera Wileńskiego".

Podsumowanie konkursu nastąpi na początku przyszłego roku.
 
 
 
...