• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Przegląd wydarzeń ze świata

16:08, 10.07.2020
  asr;   asr, fot. Info Wilno
Przegląd wydarzeń ze świata


Podziel się:   Więcej
Korea Południowa 10.07.2020
Południowokoreańskie służby znalazły ciało tajemniczo zaginionego burmistrza Seulu Park Won-soon'a. Media spekulują, że popularny polityk i działacz społeczny mógł popełnić samobójstwo. Jednak policja takiej wersji nie potwierdza. Po siedmiogodzinnej akcji poszukiwawczej odnaleziono ciało burmistrza Seulu Park Won-soona. Zaginięcie znanego polityka w czwartek po południu zgłosiła policji jego córka. Twierdziła, że ojciec wyszedł z domu zostawiając wiadomość, która brzmiała jak testament. Podejrzewała, że burmistrz może chcieć targnąć się na swoje życie. Park Won-soon miał 64 lata. W ciągu dziewięciu lat jego rządów w Seulu miasto stało się jedną z najbardziej rozwiniętych metropolii świata. Park był wymieniany jako jeden z kandydatów w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 2022rok.

Świat 10.07.2020
Liczba zakażeń koronawirusem na świecie sięga już prawie 12,5 miliona. W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano kolejny rekord zachorowań - ponad 65 tysięcy. Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych w dzisiejszym ogłoszeniu prasowym nawoływał światowych polityków do współpracy w walce z groźnym patogenem. Według Antonio Guterresa, społeczeństwo międzynarodowe ma zapewnić płynność rynkową oraz wsparcie finansowe krajom Ameryki Łacińskiej i Karaibów, gdzie liczba zachorowań przekroczyła 3 miliony.

Rosja 10.07.2020

Płoną lasy na Syberii. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Irkucka i Krasnojarska. Strażacy w walce z pożarami stosują metodę sztucznego wywoływania deszczu. Masowe pożary nękają lasy syberyjskie już od dwudziestu lat, przez to są nazywane najgroźniejszymi pożarami na świecie. W ciągu dwóch dekad strawiły już ponad 5 milionów hektarów.
 
 
 
...
 
źródło: asr, fot. Info Wilno