Las Story

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Współprowadzący serię „Las Story” nagrodzony

14:04, 09.12.2014
Współprowadzący serię „Las Story” nagrodzony Dr Robert Mysłajek, adiunkt w Instytucie Genetyki i Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, współprowadzący emitowaną w TVP1 serię<b><a href="http://vod.tvp.pl/audycje/wiedza/las-story" target="_self"> „Las Story”</a></b>, zwyciężył w konkursie organizowanym przez serwis PAP Nauka w Polsce we współpracy z resortem nauki i zdobył tytuł Popularyzatora Nauki 2014 w kategorii Popularyzator Indywidualny: Naukowiec.

Dr Robert Mysłajek, adiunkt w Instytucie Genetyki i Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, współprowadzący emitowaną w TVP1 serię „Las Story”, zwyciężył w konkursie organizowanym przez serwis PAP Nauka w Polsce we współpracy z resortem nauki i zdobył tytuł Popularyzatora Nauki 2014 w kategorii Popularyzator Indywidualny: Naukowiec.

Robert Mysłajek odebrał nagrodę z rąk minister nauki i szkolnictwa wyższego Leny Kolarskiej-Bobińskiej (fot. TVP)
Robert Mysłajek odebrał nagrodę z rąk minister nauki i szkolnictwa wyższego Leny Kolarskiej-Bobińskiej (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
W konkursie Popularyzator Nauki nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. W tym roku do konkursu zgłoszono niemal 70 kandydatur. Laureaci wyłaniani byli w czterech podstawowych kategoriach: Popularyzatorzy indywidualni; Instytucje naukowe; Instytucje pozanaukowe oraz Media. Laureatów wybrała kapituła pod przewodnictwem prezesa PAN prof. Michała Kleibera.

Dr Robert Mysłajek próbuje zaciekawiać odbiorców tajemniczym życiem dzikich zwierząt poprzez filmy przyrodnicze, artykuły popularnonaukowe, wycieczki czy książki. Współprowadzona przez niego seria „Las story” emitowana jest od września w TVP1, w każdą sobotę o godz. 7.05. Dr Robert Mysłajek wspólnie z dr Sabiną Pierużek-Nowak rozmawia z innymi naukowcami i leśnikami oraz podgląda fascynujące życie zwierząt. Seria jest opowieścią m.in. o wilkach, popielicach, borsukach oraz działaniach , które ułatwiają zwierzętom życie w lesie. Opowiadania badaczy są przy tym niezwykle barwne i wciągające. TVP1 wyemitowała już 12 odcinków „Las story”. Następne odcinki można obejrzeć w kolejne soboty grudnia.

Naukowiec brał udział również w innych projektach telewizyjnych. W emitowanej również tej jesieni w TVP1 przyrodniczej serii „Ocalony świat”, w odcinku „Dzikość w sercu”, przyrodnik przedstawiał metody badań nad wilkami. Prezentował też wyniki badań nad różnymi gatunkami ssaków w kilku odcinkach serii „Dzika Polska”, m.in. w epizodach „Nocka nocków”, „Ja borsuk” i „Wilcze manewry”.


Konkurs Popularyzator nauki organizowany jest po raz dziesiąty. Z okazji 10. Edycji, redakcja serwisu Nauka w Polsce przyznała także Nagrody Jubileuszowe. Jedna z nich trafiła do prof. Michała Kleibera, który był jednym z inicjatorów konkursu i wieloletnim przewodniczącym kapituły konkursu. Nagrodę Jubileuszową otrzymała również prof. Magdalena Fikus - biolog i popularyzatorka nauki, która od lat z zaangażowaniem uczestniczy w pracach jury konkursu. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in.: filozof przyrody ks. prof. Michał Heller, neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, autor telewizyjnych programów popularnonaukowych red. Wiktor Niedzicki, archeolog prof. Andrzej Kokowski, a także instytucje takie jak Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Dzieci czy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce