• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

XLIV Centralny Zlot Krajoznawców CZAK-2014

09:40, 03.06.2014
XLIV Centralny Zlot Krajoznawców CZAK-2014 W dniach 16-24 sierpnia br. Oddział PTTK „Mazowsze” z upoważnienia Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK będzie organizatorem ogólnopolskiej imprezy krajoznawczej PTTK pod nazwą „XLIV Centralny Zlot Krajoznawców CZAK-2014”, która w br. odbędzie się na terenie Warszawy i Mazowsza. Zasadnicza część imprezy będzie odbywać się w dniach 20-24 sierpnia. Uczestnicy CZAK będą zakwaterowani w hotelu „Aramis” przy ul. Mangalia 3b w Warszawie.

W dniach 16-24 sierpnia br. Oddział PTTK „Mazowsze” z upoważnienia Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK będzie organizatorem ogólnopolskiej imprezy krajoznawczej PTTK pod nazwą „XLIV Centralny Zlot Krajoznawców CZAK-2014”, która w br. odbędzie się na terenie Warszawy i Mazowsza. Zasadnicza część imprezy będzie odbywać się w dniach 20-24 sierpnia. Uczestnicy CZAK będą zakwaterowani w hotelu „Aramis” przy ul. Mangalia 3b w Warszawie.

Fot. arch
Fot. arch

Podziel się:   Więcej

CZAK to najważniejsza impreza krajoznawcza PTTK w Polsce, o 44-letniej tradycji, przeznaczona dla aktywnych krajoznawców, w szczególności instruktorów krajoznawstwa, organizowana pod nadzorem Komisji Krajoznawczej ZG PTTK, corocznie przez inny oddział PTTK. Organizatora zatwierdza Komisja Krajoznawcza na podstawie złożonej oferty programowo-organizacyjnej, z uwzględnieniem możliwości organizacyjno-finansowych oferenta oraz zasady równomiernej reprezentacji wszystkich regionów. Odbywa się zawsze w III dekadzie sierpnia. W ostatnich latach bierze w niej udział średnio 150-200 osób, głównie instruktorów krajoznawstwa i innych członków kadry kwalifikowanej PTTK. W jego ramach uczestnicy biorą udział w kilku wycieczkach na terenie regionu, z bogatym programem krajoznawczym uwzględniającym najważniejsze obiekty krajoznawcze regionu, w szczególności zaliczone do Kanonu Krajoznawczego Polski oraz uczestniczą w sesjach plenarnych a także w panelach dyskusyjnych, prezentacjach krajoznawczych i ekspozycjach kolekcjonerskich. W dniach poprzedzających CZAK odbywają się dodatkowe wycieczki przedzlotowe wybrane przez uczestników oraz kurs instruktorów krajoznawstwa, w którym bierze udział 20-40 kandydatów.

Podjęcie się organizacji tej imprezy jest poważnym wyzwaniem organizacyjnym, a z drugiej strony powierzenie jej organizacji przez Komisję Krajoznawczą ZG PTTK jest dowodem uznania dla dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie krajoznawstwa i zaufania do możliwości organizacyjnych naszego Oddziału. Dołożymy wszelkich starań, by tego zaufania nie zawieść. Jesteśmy przekonani, że dzięki 50-osobowej kadrze kwalifikowanej działającej w 20 naszych kołach i klubach będziemy w stanie sprostać temu zadaniu.

 Biorąc pod uwagę skalę imprezy oraz fakt, że jej uczestnicy to kadra kwalifikowana PTTK, członkowie zarządów oddziałów i organizatorzy imprez krajoznawczych PTTK z całego kraju, CZAK jest dobrą okazją do promocji walorów krajoznawczych regionu i zachęty do jego odwiedzania z wycieczkami w przyszłości.

Z uwagi na rangę i utrwaloną tradycję imprezy została ona objęta patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta m.st. Warszawy a także dyrektora Kampinoskiego PN i prezesa ZG PTTK.

 Komandor Zlotu

 Mieczysław Żochowski