• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Orzeczenie KE z 7.11.2019 r. w sprawie skargi na materiał wyemitowany w programie "Alarm!" TVP1, w dniu 20.06.2019 r.

11:08, 04.12.2019
Orzeczenie KE z 7.11.2019 r. w sprawie skargi na materiał wyemitowany w programie "Alarm!" TVP1, w dniu 20.06.2019 r.


Podziel się:   Więcej
Do Komisja Etyki TVP wpłynęło „Wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych” Pani Angeliki Jarosławskiej-Sapiehy autorstwa Adwokata Krzysztofa Żuradzkiego i Adwokat Joanny Boroń działających w imieniu Pani Angeliki Jarosławskiej-Sapiehy. Autorzy wezwania zarzucili także dziennikarzowi TVP – red. Piotrowi Sułkowi brak staranności i rzetelności podczas prowadzenia wywiadu z Panią Jarosławską-Sapiehą. Materiał dziennikarski wyemitowano w programie „Alarm!”, w dniu 20.06.2019 r., na antenie TVP1.
Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego Komisja stwierdziła, że w materiale nie zostały naruszone Zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej S.A.
Autor realizując prawo opinii publicznej do informacji o ważnych problemach życia na styku polityki i gospodarki miał obowiązek zająć się działalnością osoby prowadzącej biznesy, której aktywność na rynku jest coraz większa, a tym samym powiązania z podmiotami gospodarczymi i politykami stają się rozleglejsze.
W materiale Autor zaprezentował fakty o aktualnej działalności biznesowej Pani Angeliki Jarosławskiej-Sapiehy, pełniącej funkcję Koordynatora programu Polska 3.0 oraz Wiceprezesa Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, w odniesieniu do jej wcześniejszych osiągnięć zawodowych oraz ważnych momentów z życia osobistego. Autor dołożył staranności aby odbiorcy mogli wyrobić sobie opinię na podstawie podanych w sposób bezstronny i rzetelny informacji, faktów i wyjaśnień.
Pani Angelika Jarosławska-Sapieha miała pełną możliwość odniesienia się do wszystkich pytań przygotowanych przez red. Sułka i nie może czynić mu zarzutu z tego, że nie zdecydowała się udzielić na nie odpowiedzi.
Zarzuty w stosunku do informacji o uczestnictwie Pani Angeliki Jarosławskiej-Sapiehy w Radzie Nadzorczej City Security są bezpodstawne, bowiem w materiale takiego wątku nie poruszono.
W związku z powyższym Komisja Etyki TVP orzeka jak na wstępie.

w imieniu Komisji Etyki TVP
Danuta Dunin-Holecka
Przewodnicząca